Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****

Publikované:

Kúpele a kúpeľné mestečká sú na Slovenskú veľmi obľúbenou letnou destináciou. Máme tu nádherné a svetoznáme miesta ako Piešťany, Trenčianske Teplice, Bardejovské kúpele, Bojnice, Turčianske Teplice, Lúčky či Nový Smokovec (a veľa ďalších), ktoré sú v letných mesiacoch natrieskané turistami hlavne zo zahraničia. Veď prečo nie, napokon Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším počtom kúpeľných miest v strednej Európe. Naša krajina je bohatá na výskyt množstva liečivých prameňov minerálnych a termálnych vôd. Máme ich viac ako 1200 a tento počet nás zaraďuje medzi najbohatšie štáty na ich výskyt. Ale ako žijú kúpeľné mestečká napríklad v tomto zimnom období? My sme si v tuhej zime pod Tatrami povedali, že vyskúšame aj takýto relax a zamierili sme do Trenčianskych Teplíc, kde nás privítal Wellness hotel Panorama ****. Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama **** Prekvapilo nás, že tu bolo viac snehu ako pod Tatrami v Poprade 😊  Do mesta je kúsok horší spoj, ak sa vyberiete na cestu vlakom a dostupnosťou z Trenčína. Ale autom je to bez problémov. Hotel má vlastné privátne parkovisko, ale dostupné je aj verejné parkovisko oproti, ktoré máte ako hostia hotela grátis. Po vstupe do hotela je naozaj pekná moderná recepcia a Lobby bar. Na recepcii nechýbajú krásne fotografie Slovenska a upútavky na výlety.

Poberáme sa na izbu… teda apartmán, ktorý je v tomto hoteli iba 1 a je hneď oproti wellness centru, takže veľká výhoda vybehnúť z izby iba v župane 😊 Komfortne zariadený nefajčiarsky apartmán o rozlohe 55 m2 disponuje obývačkou, spálňou a balkónom – teda skôr je to menšia terasa. Apartmán je vhodný pre 2 – 4 osoby, pričom 2 osoby majú k dispozícii rozkladací gauč v obývačke.

Spálňa je naozaj štedro priestranná a tak ako v obývačke je k dispozícii výstup na vonkajšiu terasu cez francúzske okná. A opäť je to o detailoch. V spálni sa nám páčil posuvný stolík, ktorý sa dal jednoducho prisunúť k posteli a poslúžiť ako raňajkový stolík alebo na iné občerstvenie/pochutiny pri večernom relaxe v posteli. Ale ten sme si pravdupovediac všimli až po tom, ako nás ohromilo prekvapko na posteli 😊

Parádička, že? 😊  A skántrili sme ich až večer pred spaním, tak sa nám páčili ❤️

Zo spálne je vstup do hlavnej kúpeľne apartmánu (druhé WC s mini kúpeľňou je pri vstupnej predsieni). Kúpeľňa je obrovská, zmestia sa tu bez problémov aj 4 osoby naraz 😊  je tu samostatný sprchovací kút i vaňa. Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****

A ide sa vybaľovať. Od tohto výletu nám do výbavy pribudli aj kufre vyrábané na Slovensku pod značkou HaChi. Vyrábajú sa ako inak na východe 😊 v Starej Ľubovni. A samozrejme naša povinná výbava rovnako z východu (zo Slovenského Raja) od značky Benesport.

Medzi tým sa nám vonku zotmelo (veď sú už 4 hodiny poobede) a ajhľa, výhľad z okna na takúto parádu – bazén prázdny! Šup ho do wellnessu cez chodbu… v lete by to bolo asi hneď cez balkón 😊 Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****

Luxus… ❤️

Dnes sme stihli bazén a relax v saune.

Ten úžasný pocit, keď je počuť zvuk praskajúceho dreva v saune. Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama **** Ešte oddych po saune a sprcha… a môže sa ísť pomaly na večeru.

Na prízemí pri recepcii sa nachádza hotelová Reštaurácia Tília. My sme mali polpenziu, takže večeru sme mali buď Buffet alebo výber z večerného menu. Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****

U nás padol za obeť Buffet… tej ponuke sa nedalo odolať 😊 Čo veľmi oceňujeme, je domáci kváskový chlebík a lokálne produkty od slovenských dodávateľov, takže reštaurácia sa naozaj snaží mať kvalitný výber a zároveň podporuje slovenských výrobcov. Reštaurácia sa orientuje na zdravý životný štýl a tak to vyzeralo aj podľa ponuky v nasledujúce dni.

A po takejto večeri už neostávalo nič iné, ako si „dopriať“ aspoň 5000 krokov večernej prechádzky po meste. Hotel je vo večerných farbách neprehliadnuteľný 😊

Do centra mesta je to naozaj na skok.

Ale keďže vonku bolo štedrých -12°C, tak foťáčik sme radšej pekne odložili a vychutnávali si iba mrazivé nočné mesto.

A máme tu nový deň, kávičku v posteli a príprava na raňajky 😊

Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****

Hotelové raňajky boli opäť bohaté, a pribudlo kopec cereálnych doplnkov, džúsov a sladkých maškŕt.

Po raňajkách opäť vychádzka do mesta. Vonku je príjemne nasnežené a mierime do kúpeľného parku. Iba pár krokov od hotela – miernym kopčekom popri parkovisku už začína pešia zóna a centrum. Po dĺžke skoro celého námestia sa nachádzajú rôzne liečebné domy poprepájané chodbami a mostami. Jednoducho kúpeľnú atmosféru cítiť na každom kroku.

A natrafili sme aj na úžasný obchodík so suvenírmi a folklórnymi výrobkami. Pán, ktorý bol priamo v obchodíku, mal aj vlastnú tvorbu – nádhernú drevorezbu. Čiže nie len predajca suvenírov, ale aj remeselník dušou i srdcom. Takže priamo v srdci kúpeľného mesta krásna prezentácia slovenského folklóru a remeselnej tvorby, palec hore.

Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****

A o pár krokov ďalej sme už v kúpeľnom parku. Áno priznávame, v lete to tu musí byť naozaj krásne. Predsa len zima vizuálne parkom nepraje, ale aj tak prechádzka je to veru príjemná. V parku sa nachádza nový Most slávy. Ten je tu od roku 2009 a sú na ňom upevnené tabuľky s menami slávnych hercov, ocenených Medzinárodným filmovým festivalom Artfilm.

A patrilo by sa ísť pozrieť aj ten „starý“ Most slávy, na ktorom sa nachádzajú ocenenia hercov od roku 1995 do 2008. Ten sa nachádza pred rovnomenným hotelom Most Slávy.

A bum. Prvé sklamanie… ☹

„most“ sme si predstavovali naozaj kúsok inak. Najmä most, ktorý mal a má tú česť niesť mosadzné plakety s menami svetoznámych ocenených hereckých osobností. Ono je to vlastne okraj hotelového parkoviska, ku ktorému sme sa cez autá a neodhrnutý sneh vôbec nedostali. Plakety sme našli až ručným odhrnutím tých okrajových, na ktoré sme dočiahli od okrajov priečelia.

Aj Charlie je z toho frustrovaný ☹ čo už…

V okolí je ďalej kopec turistických chodníčkov ako aj kúpalisko Zelená Žaba, ale pre zamrznuté terénne podmienky sme sa tam už nedostali. No nič, prídeme opäť v lete 😊 Každopádne poprechádzať sa aj v zime je kde, no zimný relax v kúpeľoch má byť predsa len úplne o niečom inom. Treba si vybrať správny hotel a naplno si vychutnať kúpeľný oddych.

Tak tak, už sme na hoteli a privátny wellness ešte pred obedom? Prečo nie… luxus… a rovnako doobeda je prístupný aj hotelový bazén. Môžete tu relaxovať s množstvom vodných atrakcií – protiprúd, masážne trysky na rôzne časti tela, vodné gejzíry, masážne sedáky a pod. Pri bazéne sa nachádza aj Aerosolová komora – ide o inhaláciu aerosoli z Podhájskej – jedinečný morský kúpeľ z treťohôr.

Ale vráťme sa na začiatok a prejdime si hotelový wellness ako taký. Už vstupná chodba je veľmi príjemná a má vlastnú oddychovú časť.

Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****

Za recepciou sa na ľavej strane sa nachádza celkom slušne vybavené fitko.

Na každom kroku s nami 😊 proteínové tyčinky z Hriňovej od KolibaMilk. Ak potrebujete rýchle doplnenie energie, vrelo odporúčame.

Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****

Hneď oproti fitku na chodbe sa vchádza do šatne a relaxačnej zóny. Zo šatne je vstup do bazéna, privátneho wellnessu a tepidária, kde sa nachádza aj saunový svet.

Okrem fínskej sauny je tu aj parná sauna – relaxácia pri 100% vlhkosti a teplote 50°C. Podľa požiadavky je možné inštalovať morskú klímu alebo kyslíkovo-soľnú klímu alebo aróma parný kúpeľ. Parná sauna je odporúčaná pri alergiách, nádche, ochoreniach horných dýchacích ciest, reumatických ochoreniach, na celkovú očistu organizmu od toxických látok a na prečistenie pokožky. My sme ju využívali asi najčastejšie počas pobytu 😊

Hotelový wellness ďalej ponúka aj Vodné kúpele, vhodné na rehabilitačné účely. K dispozícii je podvodná masáž, tradičná vodoliečba, či perličkový a vírivý kúpeľ. Treba si to jednoducho užiť.

Inak opäť palec hore! Na wellness recepcii sme našli aj tieto úžasné slovenské vody/drinky Divas, ktoré aj my často pijeme pri cestovaní, najmä v letnom období. Takže naozaj hotelová podpora slovenských výrobcov je skvelá, a aj takouto formou sa prezentuje zahraničným turistom.

Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****

Vo wellness zóne si môžete dopriať aj najobľúbenejšiu spa a wellness procedúru, ktorá sa hlavne uplatňuje pri ochoreniach pohybového aparátu… klasickú ručnú masáž. Je tu ďalej možnosť objednať si aj reflexnú masáž, reflexnú masáž chodidiel, masáž lávovými kameňmi či lymfodrenáž. Užite si kúpeľný relax naplno.

Čo viac dodať, dokonca po takomto relaxe hotelová reštaurácia ponúka aj zvýhodnené obedové menu. Takže prakticky v zime z tohto relaxačného miesta vôbec nemusíte vyjsť vonku 😊

Ale my sme vyšli 😉 Byť v Trenčianskych Tepliciach a nezájsť do Trenčína? To sa dá? 😊 Takže poobedný plán bol jasný. Ale my sme mali ešte 1 cieľ, zavítať na otvorenie výstavy Party v 21. storočí, kde sme práve v Trenčíne boli mediálnym partnerom. Úžasne strávený čas so skvelými ľuďmi, ktorí sa snažia zachovať slovenské tradície aj v modernom prevedení.

Večerná romantika pod hradom… dobrá kávička v kaviarni a prechádzka uličkami večerného Trenčína. To je naozaj pekne strávené zimné poobedie.

Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****

A pár minútová cesta opäť na hotel, pohľad z izby, či je bazén voľný a zavŕšiť deň skvelým oddychom v bazéne a vo wellnesse 😊 Hotel Panorama **** ponúka komfortné ubytovanie celkovo v 70 priestranných izbách a 1 apartmáne (práve ten sme si vyskúšali), ktoré uspokoja potreby i toho najnáročnejšieho klienta. A platí to ako v lete, tak aj v zime. A aj keď sa nejedná priamo o tradičný kúpeľný hotel, dovolíme si tvrdiť, že svojimi službami a možnosťou na relax nám splnil ešte viac požiadaviek a nárokov na relax, ako sme pri príchode do tradičného kúpeľného mesta mali. Preto sa tu kedykoľvek opäť radi vrátime. A na záver dovolíme si dať ešte typy na výlet. Po odubytovaní sa z hotela sme si dali plán navštíviť po ceste domov ešte Dubnické múzeum (iba 15 minút autom od hotela) a Bytču, ktorá je pár minút od výpadovky z diaľnice (smer Žilina). Obe miesta nie sú možno tak prvoplánové ako Trenčín, ale majú úžasnú atmosféru, veď viď foto nižšie.

Potulky dubnickým parkom patriacim k Dubnickému kaštieľu a čarovná vyhliadková veža Grotta.

A z Dubnice nad Váhom do Bytče je približne polhodinka cesty hlavne po diaľnici smerom na Žilinu. Ale renesančný Bytčiansky zámok sa naozaj oplatí vidieť.

Zámocký areál, pozostávajúci z vlastného renesančného paláca, tzv. Sobášneho paláca, ako aj z hospodárskych a obytných budov patrí k najvýznamnejším a architektonicky najpôsobivejším feudálnym sídlam na Slovensku. Od roku 1970 je zapísaný v zozname národných kultúrnych pamiatok.

Zimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****

Takže ako to je s tými kúpeľnými destináciami v zime? 😊 My sme si Trenčianske Teplice parádne užili. A práve v zime je najdôležitejší výber správneho hotela, pretože práve v tomto období si najviac užijete všetko to, čo hotel môže ponúknuť. Ďakujeme Wellness hotel Panorama **** za skvelý pobyt a relax, určite sa vrátime 😉 A ubytovanie a služby môžeme na základe našich skúseností len odporúčať. Viac info o hoteli: www.hoteltrenciansketeplice.sk

ÚvodRecenzia hotelaZimný relax v kúpeľoch? Vyskúšali sme Wellness hotel Panorama ****
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk