Winter & Summer Resort – na skok do Bachledovej doliny

Publikované:

Počas nášho posledného výletu do čarovného Ždiaru sme si vychutnali skvelý relax v chatách Mountain Resort Chalets, ktoré sa nachádzajú na samotnom konci obce s naozaj nezabudnuteľným výhľadom na Belianske Tatry. A keďže sme si obec prešli niekoľko krát počas pobytu (keďže má viac ako 5km, naozaj sa „nakrokujete“ pri prechádzke po obci 🙂 ), nevedeli sme si predstaviť krajšie ubytovanie ako v tejto lokalite obce. Tak sme sa rozhodli do Ždiaru vrátiť a vyskúšať apartmány vo Winter & Summer Resort, nachádzajúce sa pomaly na začiatku obce.

Penzión je len pár metrov od hlavnej cesty a treba sledovať návestie na ceste, aby ste nezabudli odbočiť 😉 Pred samotným penziónom je parkovisko a vítajú vás z neho aj takéto pohľady.

Penzión Winter & Summer je vhodný ako pre páry, tak i rodiny s deťmi. Je tu jednoducho pre každého niečo. Ale ak prídete s deťmi, tak ešte pred vstupom do penziónu vám bude hneď jasné, kde strávite najviac času 🙂 Veru tak, veľká oddychová zóna pre deti je priamo pred penziónom , ale v kombinácii aj s relaxom pre dospelých – nakoľko je to hneď vedľa hotelovej reštaurácie, môžete si zobrať niečo dobré pod zub alebo chladený nápoj priamo vonku k deťom na terasu a tráviť tu spoločné chvíle s výhľadom na Belianske Tatry alebo krásne kopce za penziónom.

Winter & Summer Resort – na skok do Bachledovej doliny

Po vstupe do penziónu je reštauračná časť rozdelená veľmi logicky na 2 časti – na ľavej strane chodby je recepcia priamo v reštauračnej časti, tu sa podávajú aj raňajky a večere.

Ale na druhej strane cez chodbu je druhá jedálenská časť hlavne pre rodiny s deťmi a s veľkým detským kútikom.

Takže zaľúbené páry si môžu vychutnať pohodičku pri jedle v tichu bežnej reštaurácie, a rodiny s deťmi si zase prídu na svoje v pokoji pri raňajkách rovno pri detskom kútiku, kde sa môžu ratolesti zabávať 🙂 A počas nášho pobytu to aj presne takto fungovalo, a vôbec neboli potrebné žiadne upozornenia na oknách alebo informačné tabule. Jednoducho to prišlo každému takto logické a deti utekali rovno do miestnosti s detským kútikom, a teda rodičia samozrejme hneď za nimi 😉 Prípadne rovno vonku na terasu aj s raňajkami na tanierikoch. Takže toto bolo naozaj výborne vymyslené!

Recepcia vybavená a šup na izbu vybaliť sa… Útulný štýl, ktorý bol na schodisku pokračoval aj na chodbách.
Hmm, útulný štýl schodiska 🙂 a pokračoval aj na chodbách.

Vstup do izby… parádička 🙂

Winter & Summer Resort - na skok do Bachledovej doliny

Izba bola úplne postačujúca – veľká aj s pracovným kútikom a sedačkou, pre nás úplne ideálna.

V penzióne sa nachádzajú štandardné izby, deluxe ale aj veľké apartmány, dokonca aj s vlastnou kuchynskou linkou. Takže naozaj si stačí len vybrať 😉 My sme mali izbu Deluxe s balkónom (nie každá izba má aj balkón), a verziu s balkónom určite odporúčame, veď takéto výhľady z neho jednoducho stoja za to. A z bočného okienka na WC sme mali takýto pohľad 🙂 a to sme ešte nevedeli, že tam hore o 2 dni zažijeme krásny východ slnka.

Keďže už bol pokročilý čas, zbehli sme dole vyskúšať nejaké rýchle jedlo. A toto naozaj ochutnajte – syrové trojuholníky z menu, pre nás topka! Taká moderná obdoba vyprážaného syra s hranolkami, ale chuťovo geniálne jedlo. A to sme si povedali, že ak budú také dobré aj večere, tak nie je čo riešiť, musíme to zase len poctivo vychodiť potom 🙂

Winter & Summer Resort - na skok do Bachledovej doliny

Tak a po jedle áno, išli sme to vychodiť na blízky kopec, ktorý sme videli z okna izby. Ide sa naň z penziónu popri hlavnej ceste až na odbočku na Antošovský vrch – príjemná pár minútová prechádzka. Potom pôjdete rovno pri odbočke na Blaščatsku dolinu a po pár minútach chôdze uvidíte krásne dreveničky ako z rozprávky.

Pokračujte do kopca, naozaj to musíte vidieť 🙂 Keď si ešte niekto pamätá ikonickú plochu na Windows XP – tak to je ono 🙂 Jednoducho nádhera!

A tu sme sa takmer okamžite rozhodli, že sem vybehneme aj na východ slnka. Je to necelá polhodinka pohodovým tempom z penziónu, takže naozaj sa takáto nenáročná turistika dá zvládnuť. A takto to vyzeralo o 2 dni ráno okolo 6tej hodiny 😉 Raňajky za pochodu – opäť nenahraditeľná KolibaMilk stále po ruke.

Winter & Summer Resort - na skok do Bachledovej dolinyWinter & Summer Resort - na skok do Bachledovej doliny

Stíhame, nestíhame? Zvýšili sme tempo 🙂 A je to tu… dobré ránko Ždiar 🙂

V pozadí počuť zvonce na paši…

Winter & Summer Resort - na skok do Bachledovej dolinyWinter & Summer Resort - na skok do Bachledovej doliny

A tu sme si potvrdili, že výber tohto penziónu bol geniálny, polohou iba pol hodinky od tejto rozprávky a keby že nás nezaujme tento pohľad priamo z izby, asi by sme sa tu ani nevybrali. A raňajky na kopci… Krásny deň pred nami 🙂

Tak a o 8mej ráno už máme odkrokovaných cez 8000 krokov a tak si dávame aj bežné raňajky. A pri takejto ponuke sa ťažko niečo odmieta 🙂 Naozaj bohatý výber jedál!

A večere vôbec nezaostávajú! 🙂 Napríklad také fašírky… či pirohy… boli naozaj vynikajúce!
Každý večer bol iný výber teplých jedál. Takže oplatí sa určite aj doplatok za polpenziu, výber jedál je fantastický – máte pocit bežnej slovenskej rodinnej večere 😉 Ale aj klasika, ovocie či suchá večera alebo dezert nesmeli chýbať.

A samozrejme viete si to zobrať aj vonku a spraviť si menší rodinný piknik pri penzióne. Určite to má svoje čaro hlavne večer pri západe slnka.

A potom sa buď môžete zrelaxovať v menšom hotelovom wellnesse… (k dispozícii je vírivka a sauna, župany dostanete na recepcii)

Winter & Summer Resort - na skok do Bachledovej dolinyWinter & Summer Resort - na skok do Bachledovej doliny

Alebo sa ísť prejsť po obci.

To je jednoducho luxus, aký ponúka Winter & Summer Resort 🙂 A nezabudnite si hlavne rezervovať izbu s balkónom 🙂

Príjemná večerná atmosféra na izbe a pocit luxusného apartmánu ako niekde priamo v centre mesta.

Takže náš pobyt sme si naozaj užili. Aj keď sme sa obávali, že dorovnať sa úrovni Chalets v pokojnej lokalite na konci obce bude dosť náročné, tak toto bolo nad naše očakávanie. Výhľadom to vôbec nezaostávalo, oproti cez cestu sú aj potraviny a blízka lokálna turistika či už na okolité kopce alebo do Monkovej doliny je určite odtiaľto dostupnejšia.

A aby sme nezabudli, iba na skok do Bachledovej doliny 😉 A tu je rovno aj náš tip na Rozhľadňu Bachledku. Opäť rovnaká trasa po chodníku na Antošovský vrch – tu je kúsok kľukatejšia cesta na vrch – ale pohodlná asfaltová a ponúka takéto výhľady. Na vrchu sa nachádza niekoľko domčekov popri 2 cestách, môžte sa vybrať ktoroukoľvek v tejto časti, nakoľko sa na konci spoja a pôjdete ďalej po štrkovej lesnej cestičke smerom na Bachledovu dolinu. Vyjdete tak až na hlavnú odbočku do Bachledky a tam pokračujete už po bežnej ceste až k návestiam na Chodník korunami stromov – lanovku môžete kľudne vynechať, ide tadiaľ cesta cez ozajstný a krásny les 🙂

Len netreba zabúdať na dobrú turistickú obuv, vodu a netrepať sa hore s kočíkom 🙂 veru, touto túrou sme stretli všetko v tom lese. 1 km výšľap do kopca dá miestami zabrať, ale naspäť to zbehnete za pár minút. Každopádne opäť odporúčame mať nejakú energetickú posilu po ruke 😉

Ale nakoniec si to naozaj užijete, vydýchať sa môžete aj na tejto lúke… a potom pokračovať na Rozhľadňu, tá ja na pravej strane keď vyjdete z lesného chodníka.

…na Belianske Tatry…

…a na druhej strane až na Pieniny a Tri Koruny.

Síce odkrokujete si asi 26 000 krokov na takejto túre, ale naozaj sa to oplatí zažiť. A po návrate si doprajte privátny wellness a relax vo Winter & Summer Resort 🙂 dokonalý relax hlavne pre dušu – svätý pokoj a oddych! Presne pre toto môžeme tento penzión len pochváliť so všetkým, čo ponúka. Viac info a rezervácie na stránke www.mrz.sk. My sme si termín vybrali na september – po hlavnej sezóne, kedy nie je už taký nátresk a pred nami je dúfajme ešte krásna jeseň, tak si určite naplánujte aj malebnú obec Ždiar a takúto lokálnu turistiku.

ÚvodRecenzia hotelaWinter & Summer Resort - na skok do Bachledovej doliny
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk