Tradícia v srdci Bratislavy – Hotel Devín ****

Publikované:

Hotel Devín víta svojich hostí už viac ako 60 rokov. Nachádza sa priamo v historickom centre Bratislavy, na brehu rieky Dunaj. Prvý krát bol otvorený v roku 1954 a stal sa súčasťou Dunajskej promenády. Aktuálne je Hotel Devín chránenou pamiatkou a prešiel komplexnou obnovou. Hostia sa tak môžu tešiť na oddych, kde sa snúbi história s komfortom v priamom srdci Bratislavy.

Veľa z nás pozná naše hlavné mesto hlavne počas dňa. Či už pracovne, denným výletom do mesta alebo zo študentského života. My sme si preto chceli vychutnať hlavne jeho večernú stránku a nasať atmosféru večerných potuliek historickým centrom. A Hotel Devín **** je na takéto potulky ako stvorený. Keďže sa nachádza priamo na brehu Dunaja, večer máte celú Promenádu pri Dunaji len pre seba.

Z vynovenej promenády je vidieť krásne nasvietené dominanty ako UFO, Bratislavský hrad, Starý aj Nový most, Most Apollo či Katedrálu sv. Martina.

Ale vráťme sa na začiatok nášho pobytu 😉 Do hlavného mesta sme prišli v prvej polovici apríla a vychutnali si konečne jarné počasie. Po ubytovaní sa na hoteli (check-in začína o 14tej hod.) mierili naše prvé kroky na Bratislavský Hrad.

Cesta priamo na hradný vrch nám z hotela trvala necelých 15 minút chôdze. Samozrejme nesmela chýbať aj samotná prehliadka hradu 😊

Keďže na Hrade Vám čas naozaj rýchlo zbehne, vonku nás už čakal začínajúci západ slnka.

A naše ďalšie kroky mierili na UFO – nezameniteľnú dominantu Bratislavy 😊 Malá posila na doplnenie energie a „čakačka“ na západ slnka 😊 pri bare. A o pár minút už takáto parádička.

Tradícia v srdci Bratislavy – Hotel Devín **** Ďalšiu hodinku sme si ešte počkali pri bare a vychutnali si tak aj večerné výhľady. Určite túto možnosť odporúčame, prípadne UFO má tento rok novinku – zvýhodnené „dvoj“ vstupy, teda cez deň aj večer. A naozaj sa oplatí, veď viď nižšie… A na foto nižšie je vidno aj Hotel Devín 😊 (budova úplne na pravo). Všetko pekné po ruke, len pár minút od hotela.

Exkluzívne výhľady na mesto za nami, môžeme sa vrátiť na Hotel a vychutnať si špeciality hotelovej reštaurácie. Objednali sme si z tradičných jedál Jánošíkove dukáty s bryndzovo-zemiakovovými knedličkami (toto bola naozaj TOPka) a Konfitované teľacie líčka so šafranovými haluškami. A samozrejme slovenské vínko odrody Devín 😊 K vínku sme dostali výborné predjedlo.

A teraz už samotné hlavné jedlá.

Dobrú chuť 😊

A mimochodom, určite musíte ochutnať aj dezerty. Sú úžasné.

Po tejto skvelej večeri sme si vybehli 5 pochodí pešo, vydať aspoň kúsok energie. Wellness klasicky nestíhame, bolo otvorené do 9tej večera. Čiže plán na ďalší deň – začať po raňajkách wellnessom 😊 Tradícia v srdci Bratislavy – Hotel Devín **** V hoteli sme mali rezervovanú izbu „Executive“. Tie sa nachádzajú podobne ako apartmány na 5. poschodí a majú terasy s krásnym výhľadom na Dunaj alebo historické centrum Bratislavy. My sme mali izbu s výhľadom na Dunaj a UFO. Izby sú krásne, priestranné… s nádychom histórie.

A do pár minút sme presne vedeli, ako bude vyzerať zvyšok večera…

Na terase 😊

Ale jasné, že to tak nebolo. Do pol hodinky sme už boli vonku v uličkách Starého mesta 😉 A tak vznikli fotky použité na začiatku tohto článku a prikladáme ďalšie inšpirácie…

2 hodinové polnočné potulky, prázdne Staré mesto… ak máte ubytovanie priamo v centre mesta, je to vždy obrovská výhoda. Nemusíte riešiť dopravu a spoje mimo centra, či hodiny cesty domov vlakom alebo autom. Môžete ochutnať skvelé slovenské remeselné pivko, spoznať kľudné nočné mesto a kedykoľvek sa vrátiť na izbu (naša je tá hore, vysvietená 😉 ) Tradícia v srdci Bratislavy – Hotel Devín **** Tak a máme nový deň, budík na 7mu a šup na raňajky 😊  Raňajkový výber je skvelý! Kopec sladkostí, od fit jedál po grilovanú slaninku a zeleninku. Odporúčame slaninu a volské oká – sme za tradičné raňajky 😉 Tradícia v srdci Bratislavy – Hotel Devín ****

Po raňajkách kúsok pracovných povinností a ide sa do wellnessu. Špeciálnym výťahom „SPA“ sa dostanete zo svojho poschodia priamo do SPA zóny hotela. Opäť aj tu rovnaký nádych histórie a exkluzivity. Nachádza sa tu bazén, sauny, oddychová zóna a fitness centrum. Vyhrievaný bazén s protiprúdom má dĺžku 12m a z boku aj masážne trysky. Vo wellness zóne je fínska (suchá) sauna, parná sauna a ochladzovacia zóna (sprcha a kaďa). Tu sme už však foťák/mobil nebrali.

V SPA zóne sa nachádza aj samostatné Squash ihrisko pre aktívny oddych a rovnako je možné objednať sa na rôzne typy masáží. Hotelové SPA je otvorené od 9tej hodiny doobeda. Tradícia v srdci Bratislavy – Hotel Devín **** Takže ubehlo nám 24 hodín, kopec zážitkov za nami a pomaly celý deň ešte pre nami. My sme si ešte naplánovali výstup na Slavín a ďalšie potulky mestom a je len na Vás, či ostanete v meste 1 alebo viac nocí.  Ale aj za 24 hodín sa dá toho zažiť naozaj veľa, ak máte to správne ubytovanie 😊 A Hotel Devín **** môžeme po týchto skúsenostiach len odporúčať. Veľmi príjemný personál, hotelová reštaurácia nemala chybu, zabezpečené parkovanie, skvelý oddych vo wellnesse a hneď ako vykročíte z hotela máte celé historické centrum na krok. A oproti cez Nový most relax v sade Janka Kráľa. Asi niet viac čo dodať… užite si to 😊 Viac info o hoteli: www.hoteldevin.sk

PS: Počas nášho pobytu prebiehala aj súťaž na našej sieti o podobný pobyt so vstupenkami na UFO a na Hrad, za čo veľmi ďakujeme aj marketingu hotela, že nám do súťaže tento pobyt poskytli a dúfame, že víťazi budú rovnako spokojní ako my.

ÚvodRecenzia hotelaTradícia v srdci Bratislavy – Hotel Devín ****
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk