V septembri roku 2017 vznikla z nášho pohľadu skvelá spolupráca s dizajnérkou Matty Urbanič, ktorej tvorbu sme dovtedy sledovali len na sociálnych sieťach. Iba 2 mesiace po spustení nášho iŠopu s pár produktmi #praveslovenske sme si na facebook profile našli odkaz od Matty, či by sa nemohli vyrobiť nejaké podkolienky s jej autorským dizajnom v rámci spolupráce 🙂 a samozrejme takáto ponuka sa jednoducho neodmieta. A keďže opäť to prišlo v tom správnom čase, keď sme úzko spolupracovali so slovenským výrobcom ponožiek zo slovenského vlákna ohľadom PR aktivít, o pár dní sa už reálne začalo pracovať na prvých dizajnoch. 

Nitrianske Pravno
Hotel Hviezdoslav****  Kežmarok

Ako prvý nás hneď upútal jej vzor z oblasti Nitrianske Pravno. Ten sme v priebehu nasledujúcich mesiacov použili na viacero výrobkov okrem ponožiek. Ako prvý sa použil vo forme výšivky na vak, ktorý používame pri foteniach do dnešného dňa 🙂

Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline
Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline

Ďalším prvkom s týmto vzorom bola exkluzívna spolupráca s André Charles v podobe hodiniek – remienkov s tradičnou slovenskou výšivkou. Vytvorili dizajn jednoduchého ciferníku doplneného o elegantné kožené remienky a neskôr aj módnym doplnkom – chokrom. Jedinečnosť celého konceptu zvýrazňuje fakt, že remienky sú vyrábané v chránenej dielni v srdci Slovenska.

Hodinky André Charles
Hodinky André Charles, Hotel Pieris, BMW M
The Grand Vígľaš****
The Grand Vígľaš****, hodinky André Charles
Hodinky André Charles, Bojnice
Hodinky André Charles, Bojnice

Na letnú sezónu 2018 sme si do “kolekcie” #nitrianskepravno tak pripravili nie len tieto exkluzívne hodinky, ale aj tričká s týmto vzorom. Avšak opäť sme nešli tou jednoduchou cestou – hodiť tam hotovú výšivku použitú na vak, ale premýšľali sme nad tým, ako ľudové vzory dostať napríklad aj na diskotéku medzi mladých. A tak sme zainvestovali do nákupu potrebného vybavenia a pokúsili sa spraviť vlastné “potlače”. V tomto prípade boli víťazom strieborné metalické fólie – teda nie bežná rýchla a hromadná potlač priamo na textil, ale naopak, pomalá poctivá ručná práca zapekaním špeciálnych lesklých fólií priamo do textilu.

Nadkolienky, hodinky, vak a tričko
Nadkolienky, hodinky, vak a tričko
Metalické fólie na tričkách
Metalické fólie na tričkách

Zatiaľ posledným doplnkom s týmto vzorom sú originál smaltované hrnčeky – použité aj ako darčekové balenia na ponožky, s ktorými sme rátali na tento predvianočný čas. Tie sme dlho hľadali, nakoľko sme nechceli tie prvoplánové modely, ktoré mala každá reklamná agentúra a boli v každom výklade. A samozrejme aj tie sa zapekajú u nás ručne – buď na biele hrnčeky, ale aj na exkluzívne čierne so striebornou lesklou metalickou fóliou – teda nádherne ladia s tričkami.

Ponožkové sety, GOTHAL Liptovská osada
Ponožkové sety, GOTHAL Liptovská osada, hrnčeky majú aktuálne iné – menšie uško ako je na tejto fotke

Marketing a fotenia si riešime vo vlastnej réžii. Keďže veľa cestujeme po našom krásnom Slovensku, vždy sa nájde pár minút na nejaké nové fotky. A samozrejme je to veľmi pohodlné aj na cestovanie, nakoľko ide o kvalitný materiál.

Slovenské ornamenty
Piešťany
Tatranská Javorina
Tatranská Javorina
Hrad Beckov
Hrad Beckov
Hodinky André Charles, Špania dolina
Hodinky André Charles, Špania dolina

Výťažok z predaja produktov značky #praveslovenske slúži na prevádzkovanie projektov ako .Tvorím.Ochutnaj či .Spoznaj pravé slovenské. Tie slúžia ako bezplatné portálové riešenia a prezentujú slovenské krásy, folklór a hlavne slovenské výrobky a slovenských výrobcov. 

https://obchod.praveslovenske.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.