Rodinný Hotel Solisko **** je už tradičnou ozdobou Štrbského plesa. Už koncom 19. storočia vyrástla na tomto mieste vila Augusta s 38 izbami a slúžila ako letovisko cisárskeho dvora. Avšak od roku 2011 je to práve Hotel Solisko****, ktorý svojimi službami spríjemňuje pobyt a návštevu tohto ikonického miesta Vysokých Tatier. Je to ideálne miesto pre jednoduché túry, cyklistické výlety a prechádzky ale taktiež je to aj veľmi dobrá základňa pre náročné vysokohorské výstupy. Zimná okolitá krajina láka tiež dokonalými bežeckými traťami, ktoré začínajú už na prahu vstupu do hotela.

View this post on Instagram

Podvečerná romantika pri @hotelsolisko ☀️🔝😍👣🍂 #praveslovenske od 📷 @krzysztof.cislo⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ————⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Štrbské Pleso je významné centrum turizmu a zimných športov, najvyššie položená turisticko-liečebná osada, nachádzajúca sa vo Vysokých Tatrách. Rozkladá sa na južnom brehu jazera Štrbské pleso v nadmorskej výške 1 346 m n. m. Už koncom 19.storočia vyrástla pri Štrbskom plese vila Augusta s 38 izbami a slúžila ako letovisko cisárskeho dvora. Neskôr bola premenovaná na Jiskru a po roku 1945 s úpravou fasády bola premenovaná na Solisko – v tom čase slúžiacu už ako detskú liečebňu. V 1994 bola liečebňa zbúraná a do troch rokov vyrástla nová liečebňa Solisko už s jednoduchšími tvarmi. Od roku 2011 s vnútornými úpravami ponúka svoje služby ako hotel Solisko****. Štrbské Pleso je z hľadiska športu známe ako miesto, ktoré je využívané hlavne na lyžovanie, bežecké lyžovanie, skoky na lyžiach a letnú turistiku. Už roku 1900 sa na zmrznutej hladine plesa konali Majstrovstvá Európy v rýchlokorčuľovaní a roku 1925 šampionát starého kontinentu v ľadovom hokeji. Prvé lyžiarske skoky sa uskutočnili niekoľko sto metrov nižšie na Novom Štrbskom Plese na kopci zvanom Klát v roku 1918.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #hotelsolisko #hotel #solisko #strbskepleso #pleso #tatry #vysoketatry #lake #travel #travelphotography #travelgram #travelling #travelblogger #traveller #travellers #goodideaslovakia #nature #naturephotography #turistikanaslovensku #slovensko #slovakia #dnescestujem #trip #sunset #sunset_pics #sunsetlovers #autumn #autumnphotography #romantic

A post shared by PraveSlovenske.sk (@praveslovenske) on

Či už je to letná večerná prechádzka plná romantiky…

…alebo zimné prechádzky plné snehovej nádielky.

Hotel má 28 komfortných izieb vrátane Kráľovského apartmánu. Izby sú naozaj príjemné a útulné, niet im čo vytknúť.

Hotel Solisko
Izba s výhľadom na Štrbské Pleso a Tatry

Avšak to najkrajšie nás čakalo práve za dverami na balkón 😊 Tie úžasné výhľady priamo na pleso a Tatry. My sme si hneď dopriali skvelú kávičku a strávili sme na balkóne minimálne hodinu, do izby sme sa vrátili iba preto, aby sme sa vychystali na fotenie a menšiu túru po Štrbskom Plese.

Hotel Solisko
Balkón s výhľadom na Štrbské Pleso a Tatry
Hotel Solisko
Balkón s výhľadom na Štrbské Pleso a Tatry
Hotel Solisko
Balkón s výhľadom na Štrbské Pleso a Tatry

Po prechádzke sme neodolali hotelovému wellnessu. K dispozícii je tu fínska, infra aj parná sauna. Vstup do wellness centra je veľmi príjemný, začína oddychovou zónou, ktorá bola príjemne presvetlená slnečnými lúčmi.

Hotel Solisko
Wellness zóna hotela Solisko****
Hotel Solisko
Wellness zóna hotela Solisko****
Hotel Solisko
Wellness zóna hotela Solisko****
Hotel Solisko
Wellness zóna hotela Solisko****
Hotel Solisko
Wellness zóna hotela Solisko****

Po náročnejšej túre hostí určite poteší vodný masážny kúpeľ nôh 😊 Je to pre nás prvý slovenský wellness, kde sme to zatiaľ videli a kam inam sa to hodí viac, ako práve na východiskový bod viacerých „klasických“ tatranských túr. Takže na záver dňa to naozaj veľmi dobre padne na regeneráciu.

Hotel Solisko
Wellness zóna hotela Solisko****

A po takom oddychu naozaj dobre padne sa dať kúsok dokopy a vychystať sa na skvelú večeru v hotelovej reštaurácii.

Hotel Solisko
Izba s výhľadom na Štrbské Pleso a Tatry
Hotel Solisko
Samozrejme stále je čas aj na produktovú foto – naše smraďošky,

Pre ubytovaných hostí je možnosť polpenzie a večere formou 4 chodového menu.

V lete naozajstná grilovačka priamo na Štrbskom Plese 🙂

Slovenské tradície…

Naozaj odporúčame ochutnať túto reštauráciu aj keď sa vyberiete len tak na Štrbské Pleso užiť si pekný deň, a môžete si ho vychutnať aj priamo na terase pred hotelom pár krokov od Štrbského Plesa. Denný režim reštaurácie Ala Carte – 12.00 do 22.00 hod.

Hotel Solisko
Terasa pred hotelom s parádnym výhľadom.

My tu vždy radi zavítame, keď sa nám naskytne príležitosť návštevy Štrbského Plesa. Aj napríklad pri letnej spolupráci s BMW Slovensko sme si nabili energiu skvelými raňajkami a kávičkou práve na tomto mieste. Čakal nás totiž dlhý deň na cestách a toto nás naozaj nakoplo. Tá ranná pohodička, tatranská atmosféra a skvelé jedlo 😊

Hotel Solisko****
Hotel Solisko**** a BMW X1 M
Hotel Solisko
Ranná kávička s BMW X1 M na Štrbskom Plese
Hotel Solisko
Inak pre detičky je tu aj taký maličký domček, kde sa môžu plne vyhrať 🙂
Hotel Solisko
A zatiaľ si môžete vychutnať raňajky… ako my

PS: Rodinný Hotel Solisko **** má právom titul rodinný. Je tu krásny detský kútik a počas roka organizujú aj rôzne aktivity pre deti.

Hotel Solisko
Rodinný Hotel Solisko ****
Hotel Solisko
Rodinný Hotel Solisko ***
View this post on Instagram

Mikulas#hotelsolisko#darceky#cert#deti#zabava

A post shared by Hotel Solisko**** (@hotelsolisko) on

Viac info na: https://hotelsolisko.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.