Penzión Starý Hostinec na skok od Banskej Štiavnice

ÚvodUbytovaniePenzión Starý Hostinec na skok od Banskej Štiavnice

NEPREHLIADNITE

POBYTOVÉ BALÍČKY

Penzión Starý Hostinec, ktorý sa nachádza v dome postavenom okolo roku 1760, nájdete uprostred pokojnej lokality obce Svätý Anton, iba 6 km od Banskej Štiavnice. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1266. V obci sa nachádza krásny kaštieľ, kde je  v súčasnej dobe zriadené poľovnícke múzeum pod názvom Múzeum vo Svätom Antone. V kaštieli  bývalo bohaté panstvo Koháriovcov a neskôr Coburgovcov. Starý Hostinec, ako aj jeho názov napovedá, bol od nepamäti hostincom.

Penzión Starý Hostinec

Zastavovali sa tu rôzni hostia, furmani a vojaci z kaštieľa. V časti pri terajšom bare bola veľká ľadovňa – malá miestnosť obložená/zaizolovaná na hrubo slamou. Do nej sa v zime nanosil z kaštieľskych jazierok ľad a skladovalo sa v nej mäso, čiže sa v našom hostinci aj varilo! V tomto rodinnom penzióne na túto tradíciu nadviazali a varí sa tu do dnes.

Ešte snáď spomenieme, že v prednej ubytovacej časti bol Koloniál, a keďže vtedy to vlastnila majetná židovská rodina Feslerovcov, predávalo sa v obchode všetko. V tisícoch šuplíkov sa našlo hocičo od klincov až po gombíky, cez chlieb po zeleninu a cukríky. A nesmieme zabudnúť, že vonku bola pre zábavu hostí postavená kolkáreň.

Penzión Starý Hostinec

Tým, že v hostinci majú blízko k tradíciám, rozhodli sa túto budovu zrekonštruovať, aby všetkým návštevníkom priblížili tradičný štýl bývania našich predkov, ako aj ich spôsob života.

Zaujímavosťou celého objektu je zariadenie jednotlivých izieb. Tie sú zariadené podľa jednotlivých regiónov Slovenska. V každej izbe sa nachádzajú prvky z regiónu, ktorý reprezentujú. „Sme radi, že Vám môžeme predstaviť naše Slovensko na jednom mieste“. Ak budete mať záujem, môžete si izbičky pozrieť kedykoľvek keď sa v tomto čarovnom hostinci ubytujete, alebo budete mať iba cestu okolo. Penzión ponúka ubytovanie v tradičnom slovenskom štýle a v jeho reštaurácii si môžete pochutnať na čerstvo pripravených regionálnych špecialitách.

Všetky izby v penzióne majú steny i stropy obložené drevom a sú zariadené tradičným nábytkom. Vybavené sú vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom, satelitnou TV, chladničkou a rýchlovarnou kanvicou. K dispozícii máte aj priestor s posedením. Samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Penzión Starý Hostinec

V priľahlej záhrade si môžete posedieť na terase a využiť príslušenstvo na grilovanie. Na pozemku penziónu môžete parkovať bezplatne. V penzióne je možné zorganizovať folklórne večery. 

Lyžiarske stredisko Salamandra je vzdialené 15 km. Navštíviť môžete blízke múzeá v Banskej Štiavnici a vo Svätom Antone. K termálnym kúpeľom, ako aj k jazerám Počúvadlo a Richnava sa autom dostanete za 20 minút. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Viac info nájdete na webovej stránke: www.staryhostinec.sk

.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk
Reklamný priestor

PODOBNÉ ČLÁNKY

Izbietka – Dizajnový domček na kolesách priamo pod hradom!

Užite si romantickú noc vo dvojici s krásnym výhľadom na Spišský hrad. Zažite dobrodružstvo! Vitajte v izbietke, našom ubytovaní na kolesách. Izbietka sa nachádza...

Recenzie Hotelov
UBYTOVANIE

Hotel Partizán **** – Hotel v lese, les v hoteli

Záver roka 2022 patril u nás najmä potulkám po...

Hotel Diery *** – vstupná brána do rozprávkovej krajiny

Malebnú dedinku Terchová sme navštívili niekoľko krát. Či už...

Hotel Šport *** Donovaly – rodinný hotel s historickým významom

Na Slovensku nájdete veľa výnimočných hotelov a ubytovacích objektov,...

Jarný oddych v srdci Štiavnických vrchov – Hotel Salamandra ****

Táto jar má bláznivé počasie 😊 zima, dážď a max....