Penzión Resla v srdci Banskej Štiavnice

ÚvodUbytovaniePenzión Resla v srdci Banskej Štiavnice

NEPREHLIADNITE

POBYTOVÉ BALÍČKY

Penzión Resla pri Klopačke sa nachádza v centre Banskej Štiavnice pri historickej budove baníckej Klopačky. Klopačka je 2-poschodová renesančno-baroková stavba z roku 1681. Budova penziónu pochádza z 15 storočia a je národnou kultúrnou pamiatkou. Pamiatkový výskum preukázal jeho neskorogotické 2-podlažné jadro. Jeho súčasná podoba je výsledkom stavebného vývoja v každom ďalšom slohovom období. Objekt v každej časti svojich konštrukcií nesie slohovo čitateľné stopy, ako sú barokové a renesančné výmaľby na fasáde, gotický portál na poschodí, jednoduchý kamenný portál na prízemí, drevené trámové stropy a klenby. Budova bola zrekonštruovaná a daná do prevádzky v roku 2006.

Penzión Resla v srdci Banskej Štiavnice

Penzión Resla v srdci Banskej Štiavnice

Z penziónu Resla je jeden z najkrajších výhľadov na mesto Banská Štiavnica, ktoré je zapísane na zozname UNESCO.

Penzión Resla v srdci Banskej Štiavnice

Spríjemnite si pobyt a doprajte si zaslúžený relax v našom wellness. Nemusíte nikam chodiť, nachádza sa priamo v priestoroch Resla Residence. Wellness je vybavené veľkou vírivkou a saunou.

Od 1.10.2020 sme pre Vás otvorili novopostavenú časť Resla Residence II. Resla Residence sa skladá z dvoch objektov susediacich budov. Prvá časť je pôvodný penzión Resla( Resla Residence I), v ktorom sa nachádza 7 komfortných izieb, reštaurácia, recepcia a nádherná záhrada s altánkom , s jedinečným výhľadom na celú Banskú Štiavnicu.

V druhej časti Resla Residence II, sa nachádza 7 nových izieb a rozširuje spektrum našich poskytovaných služieb o wellness, fitness, garážové parkovanie, spoločnú kuchynku či lyžiareň. Fitness, lyžiareň a spoločnú kuchynku môžu využiť všetci naši hostia bezplatne.

Naďalej poskytujeme bezplatné parkovanie strážene kamerovým systémom a ako novinku máme 2 garážové parkovania pre našich hostí za poplatok. Vo wellness, ktoré sa dá privátne zarezervovať za poplatok, sa nachádza suchá sauna a jacuzzi s kapacitou spolu do 12 osôb. Oba objekty sú nefajčiarske, fajčiť je možné vo vyhradených vonkajších priestoroch.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Viac info na: www.penzionresla.sk

.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk
Reklamný priestor

PODOBNÉ ČLÁNKY

Ochutnávka tokajských vín Ostrožovič

Priamo vo vinárstve vybudovali Ostrožovičovci penzión pre 40 osôb s izbami, ktoré sú vybavené modernými prvkami, ako TV, SAT, WIFI, a pod. „Pre našich klientov...

Recenzie Hotelov
UBYTOVANIE

Hotel Diery *** – vstupná brána do rozprávkovej krajiny

Malebnú dedinku Terchová sme navštívili niekoľko krát. Či už...

Hotel Šport *** Donovaly – rodinný hotel s historickým významom

Na Slovensku nájdete veľa výnimočných hotelov a ubytovacích objektov,...

Aktívny oddych v Gothale

Tohtoročná jeseň trvala naozaj dlho a bola nádherná. Tak...

Jasná Záhradky – luxus pre milovníkov letnej turistiky a zimných športov

Tohtoročné leto bolo naozaj zaujímavé. Horúčavy striedali naozaj chladné...