Oáza pokoja neďaleko mesta s puncom luxusu, vitajte v historickom hoteli Château Gbeľany

ÚvodUbytovanieOáza pokoja neďaleko mesta s puncom luxusu, vitajte v historickom hoteli Château...

NEPREHLIADNITE

POBYTOVÉ BALÍČKY

Ak hľadáte výnimočné miesto spájajúce dávnu históriu, nadčasový dizajn a komplexné hotelové služby nemusíte prekročiť hranice republiky – váš únik od reality bežných dní a  dokonalý oddych nájdete v Château Gbeľany. Historický barokový kaštieľ zrekonštruovaný na hotel je situovaný na vidieku, v malej dedinke Gbeľany mimo ruchu mesta, s anglickým parkom obklopujúcim celý objekt hotela.

Vitajte v historickom hoteli Château Gbeľany

Vďaka jeho polohe na polceste medzi krajským mestom Žilina a turisticky vyhľadávanou Terchovou je  perfektným východzím bodom aj pre váš aktívne strávený voľný čas. Na svoje si teda prídete či už preferujete kultúrne pamiatky a mestskú turistiku alebo objavovanie prírodných krás.

Všetko pre váš dokonalý únik.

Zrekonštruovaný  barokový kaštieľ v Gbeľanoch vás uchváti svojím jednoduchým dizajnom, luxusnými a komfortnými izbami a rozmanitosťou ponuky služieb. Pod jednou strechou nájdete doslova všetko, čo potrebujete pre svoj dokonalý relax  – luxusné a komfortné izby, reštauráciu s lobby barom, wellness centrum.

Vitajte v historickom hoteli Château Gbeľany

V Reštaurácii Belene zažijete ten pravý gastronomický zážitok – nech už prídete v akomkoľvek ročnom období poteší vás obmenený, sezónne ladený A la Carte. V lete je navyše reštaurácia prepojená aj s letnou terasou, ktorá tvorí plynulý prechod medzi reštauráciou a okolitým anglickým parkom. Práve park, ktorý obklopuje celý hotel umocňuje pokojnú a príjemnú atmosféru.

Miesto aj pre aktívny oddych

Château Gbeľany je však viac ako len miesto, kde prežiť pokojný víkend. Areál kaštieľa má čo ponúknuť aj tým aktívnejším  – a to ani nemusíte opustiť jeho múry. V parku sa môžete venovať rôznym športovým aktivitám – volejbalu, kriketu, bedmintonu, v interiéri hotela zas nájdete bowling, biliard a fitness centrum. Príjemne spoločne stráviť čas s rodinou či priateľmi môžete aj pri spoločenských hrách, ktoré vám v hoteli poskytnú na recepcii. Hotel poskytuje na zapožičanie aj cestné a horské bicykle a vďaka sieti cyklotrás si blízke okolie môžete zmapovať aj na bicykli. Nenáročné cyklistické trasy vedú na vodné dielo Žilina odkiaľ sa pohodlne po nenáročnej cyklistickej  trase dostanete na Budatínsky hrad,  ako aj ku zrúcanine Starý hrad  a na hrad Strečno.

Vitajte v historickom hoteli Château Gbeľany

Dovolenka na Slovensku? Stavte na neprebádané okolie Žiliny

Výhodou Château Gbeľany je aj  jeho neokukané okolie. Húfy turistov zväčša miera do preplnených Tatier. Okolie Gbelian a Žiliny však má čo ponúknuť. Okrem spomínaných cyklotrás sa dá o necelú hodinu dostať na zaujímavé turistické atrakcie ako aj na viacero turistických trás. Z Gbelian sa pohodlne dostanete do tradičných slovenských dedín ako Čičmany či múzea slovenskej dediny Vychylovka, kde môžete obdivovať ľudovú architektúru. V prípade, že vás zaujíma kultúra sa  môžete sa zastaviť v sobášnom paláci v Bytči, v okolitých hradoch – Budatín a Strečno, ako aj spoznať historické centrum Žiliny na niektorej z prehliadok, ktoré ponúka turistické informačné centrum Žiliny.  Ak sa rozhodnete zatúlať aj trošku ďalej, dostanete sa aj do Trenčína, Bojníc či na Oravu.

Vitajte v historickom hoteli Château GbeľanyDo pol hodiny prídete autom aj do turistického kraja Malej Fatra, kde môžete prebádať notoricky známe Jánošíkove diery a  obdivovať krásnu scenériu na nenáročnej turistickej  trase. Malá Fatra však ponúka aj ďalšie menej známe no úchvatné turistické  trasy – ako napr. Zbojnícky chodník, menej navštevovaná Lúčanská Malá Fatra zas výstup na Minčol alebo na vrch Čipčie, odkiaľ máte ako na dlani aj Rajeckú dolinu.

V okolí rovnako nájdete aj zaujímavé atrakcie pre deti – v neďalekej dedine Mojš sa nachádza Jungle park, smerom na Terchovú lanový park v okolí si môžete aj zarezervovať si napr. jazdu na koni.

Château Gbeľany je skrátka to pravé, kde si užiť vaše voľné dni.

Viac o hoteli nájdete a uvidíte tu: www.chateaugbelany.com, pre viac informácii kontaktujte hotelovú recepciu na: reception@chateaugbelany.com alebo telefonicky na +421 41 420 41 41.

.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk
Reklamný priestor

PODOBNÉ ČLÁNKY

Európske unikátne kúpele Sklené Teplice

Liečebné termálne kúpele Sklené Teplice sú ideálnym miestom pre oddych, liečebný wellness, zlepšenie zdravotného stavu, načerpanie nových síl, alebo aj na aktívny oddych v...

Recenzie Hotelov
UBYTOVANIE

Winter & Summer Resort – na skok do Bachledovej doliny

Počas nášho posledného výletu do čarovného Ždiaru sme si...

Hotel Partizán **** – Hotel v lese, les v hoteli

Záver roka 2022 patril u nás najmä potulkám po...

Rodinný oddych priamo na brehu Štrbského plesa – Hotel Solisko****

Rodinný Hotel Solisko **** je už tradičnou ozdobou Štrbského...

Jasná Záhradky – luxus pre milovníkov letnej turistiky a zimných športov

Tohtoročné leto bolo naozaj zaujímavé. Horúčavy striedali naozaj chladné...