Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

Publikované:

Obec Ždiar leží v údolí medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou. So svojimi typickými tradíciami, zvyklosťami, folklórom a kultúrou patrí medzi ozajstné klenoty Slovenska. Táto ikonická obec sa nachádza v nadmorskej výške 896 m.n.m. a skoro z každej časti obce je dychberúci panoramatický výhľad na Belianske Tatry a úžasnú prírodu navôkol.

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

Mountain Resort, kam sme mali namierené, leží úplne na konci tejto 5 km dlhej obce. Takže už po ceste krížom celou obcou si môžete vychutnávať tie pohľady a tešiť sa, čo vás nasledujúce dni čaká 😊  A sme tu…
Prvé slová? Luxus 😉 poviete si to hneď ako zaparkujete auto pri chate.

Vstup do chaty je ako stvorený na zimnú lyžovačku. Nachádza sa tu samostatný odkladací priestor na lyže, takže sa s tým v zime nemusíte trepať do chaty.

Ojoj, vchádzame dnu, v okne vidno „stopy po čine“. Reku asi ťažký konkurenčný boj v obci, no neskôr sme si všimli, že to je na každej chatke a bolo nám povedané, že to je úmyselne spravené 😊 takže sa nemusíte báť.

No dobre, toto je iná liga dovolenkovej chaty…

A tie detaily spracovania…

Obrovský otvorený priestor spoločenskej miestnosti.

A šup ho vonku na prednú terasu, tie pohľady cez veľké okenné bloky boli neskutočné, no po výstupe na terasu to bolo ešte lepšie. Po ľavej ruke vírivka, po pravej lehátko a pred sebou stôl, kde už presne viete, že večer si tu vychutnáte nie jeden pohár kvalitného vínka. A to všetko s panoramatickým výhľadom na prírodu ako z rozprávky.

Z prednej časti vyzerá cely rezort veľmi dobre s takou domácou atmosférou. Je to presne ten pocit, ako keď máte vlastný rodinný dom, a snažíte sa mať peknú skalku, kvety, pokosený trávnik a všetko „tip-top“ tak, aby ste si mohli večer vychutnať tú pohodičku v rodinnom kruhu. A tu to všetko jednoducho je 😊 do posledného detailu.

A aj keď potrebujete sem-tam vybaviť pár pracovných vecí, pričom WiFi je tu celkom akceptovateľné a priestor na kreativitu úplne čarovný…

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

…tak otočíte hlavu doprava, a je po práci 😊 Už sa kávička presunie von na bočný balkónik a plánuje sa nejaká túra.

Inak je to pekne prepojené s prednou terasou, takže pokiaľ dobehnete s deťúrencami, môžu sa tu naháňať dookola 😉 A aj z tohto balkóna je pekný pohľad na ďalšie chaty a upravenú záhradu.

Tak a je načase si pozrieť aj ďalšie izby.

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

Na poschodí sa nachádzajú 2 zrkadlovo umiestnené spálne s kúpeľňami a 4 komfortné dvoj-postele, takže ideálne pre 2 rodiny s deťmi.

Čo musíme uznať, tak matrace boli geniálne. Vlastne nevieme, či to bolo len matracmi, ale bežne sa nám ráno vôbec ale vôbec nechce vstávať, no tu sme boli bez budíka o pol 6 hore ako rybičky.

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

A dole pri jedálni je ešte veľká kúpeľňa s vlastnou saunou – ideálny spoločník v zime po lyžovačke.

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

Západy slnka si jednoducho treba užiť… kdekoľvek

A sľúbená podvečerná odmena sa blíži na terasu 😊 a náš výber z rodinného vinárstva Komjathi – úžasné slovenské vínka a už teraz sa tešíme na degustačný výlet do Komjatíc.

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

Podvečerná rozprávka…

…luxusná rozprávka 😉 Inak vírivka má skvelé prevedenie čo sa týka masážnych trysiek a relaxujúcej hydromasáže počas ležania.

A v noci? Iná parádička s LED osvetlením. Hviezdy a mesiac nad hlavou, krásne nesvietené Belianske Tatry, pohárik kvalitného vínka v ruke… čo viac si priať? 😊

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

V podstate celý rezort má večer takú upokojujúcu atmosféru

A samotná atmosféra na chate rovnako.

Kuchyňa je obrovská a plne vybavená. Takže čokoľvek si budete chcieť uvariť, nebude problém. V obci je aj niekoľko potravín, takže nemusíte chodiť ani do reštaurácií ak nemáte chuť.

A ako veľká rodina tu máte obrovský jedálenský priestor s veľkým stolom pre 8 ľudí. A po večeri si to prehodíte na príjemnú intímnu atmosféru 😊

Dobrú noc 😉

Čo sa týka jedla, my sme síce mali polpenziu, ale naozaj je tu tak vybavená kuchyňa, že ak pre vás nie je problém niečo dobré si narýchlo uvariť, tak v tejto kuchyni to bude radosť 😊 A čo sa týka raňajok alebo polpenzie, tá sa podáva o pár krokov nižšie pod chatami v penzióne Mountain Resort River, teda vlastne stačí prejsť len cez cestu na druhú stranu. Tam sa nachádza jednak recepcia – kde sa hlásite pri ubytovaní aj odubytovaní, ale aj reštaurácia.

Jedlá sú formou bufetových stolov s bohatým výberom šalátov, teplého vareného jedla vrátanie 2 polievok, ovocia a zeleniny či niečoho sladkého ku kávičke. A samozrejme klasický raňajkový výber.

Z reštaurácie sa dá prejsť aj na zadnú privátnu terasu, ktorá patrí k penziónu a je z nej pekný výhľad na tradičnú Ždiarsku architektúru i čaro okolitej prírody.

Z reštaurácie je zároveň vstup aj do privátneho wellness, ktorý patrí k penziónu Mountain Resort River, ale môžu ho využiť aj hostia apartmánov v Mountain Resort Apartments, ktoré sa nachádzajú hneď nad chatami.

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

A toto sú už Mountain Resort Apartments s výhľadom na chaty „Chalets“ pod nimi a opäť krásnym a ničím nerušený výhľad na okolitú prírodu.

Je tu k dispozícii spolu 9 komfortne a moderne zariadených apartmánov v dvoch základných prevedeniach – jednospálňové a dvojspálňové. Disponujú štedrou rozlohou a krásnymi výhľadmi z balkónov/okien.

Čiže ak nepotrebujete veľkú dvojrodinnú chatu a v lete privátnu saunu na chate, toto je dokonalé riešenie pre cestovanie v páre alebo 1 rodiny.

Opäť krásne veľké priestory prepracované do detailov. Kuchyňa šéfkuchára 😊

A pohodlné spanie.

Aj tu sme strávili nejaký čas a naozaj nemáme čo vytknúť ani apartmánom. Ten obrovský priestor, pocit luxusu a keď vyjdete na balkón… do tých výhľadov sa zamilujete. Celý rezort má obrovskú výhodu, že je skoro na konci obce, takže naozaj máte svätý pokoj a v zime lyžovačku len na pár krokov na vedľajšej lúke alebo oproti na kopčeku, v oboch prípadoch pohodlne dostupné pešo.

A dávame ešte do pozornosti 1 denný výletík, ktorý by mal asi každý povinne absolvovať. Je dostupný z rezortu pešou chôdzou a poskytne vám naozaj kultúrny aj turistický zážitok. Z rezortu sa vyberiete dole ulicou asi polhodinku k múzeu – Ždiarsky Dom. Po ceste natrafíte na kopec krásnych domčekov a tradičnú architektúru, takže môže to trvať aj hodinu 😊 A tu je prvá povinná zastávka.

Zoznámite sa v ňom so spôsobom života Goralov žijúcich v tejto oblasti, s pôvodnou architektúrou či ľudovými krojmi a zvyklosťami. Múzeum bolo postavené v roku 1971 podľa vzorov dreveníc z roku 1911 a 1914. Popri zaujímavom výklade máte možnosť obliecť sa aj do kroja.

Po návšteve Ždiarskeho Domu sa nevrátite naspäť hore na cestu, ale zídete dole od múzea po chodníku k pošte a poza poštu cez parkovisko ku hlavnej ceste na chodník. Prejdete na druhú stranu cesty a tam vás bude čakať vstup do Monkovej doliny.

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

Skoro celá túra pôjde po spevnenej ceste – na začiatku asfaltovej s výhľadmi na prírodu. Nie… nepotrebujete platiť žiadne vstupné za umelé „vyhliadkové“ atrakcie. Choďte jednoducho do lesa! Je to ešte stále zadarmo, a sú tam aj stromy 😊 Je tam len jedno jednoduché pravidlo: čo si so sebou prinesiete, to si so sebou aj zoberte. Pár hodín na nohách, posila musí byť 😉

A je to nádherné… balzam na dušu…

Opäť si hovoríme: „zase ani človiečika nestretneme“. A skoro sme mali pravdu 😊 až na jeden školský oddiel, asi škola v prírode, sme po celý čas prechodom dolinou nestretli nikoho.

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

Monkovou dolinou preteká Rígeľský potok, ktorý sa v ústí doliny vlieva do riečky Biela. Je súčasťou národnej prírodnej rezervácie Belianske Tatry. Spolu s Dolinou siedmych prameňov sú jediné sprístupnené doliny v Belianskych Tatrách.

Plynulo sa treba držať zelenej značky a smerovať na Strednicu – po lesnom chodníčku krížom cez zjazdovku, a naskytne sa aj takýto pohľad.

Ždiar – Strednica, pomaly koniec okruhu.

A môžete zbehnúť ešte dole k jazierkam, ale je tam kopec komárov, treba sa na to pripraviť 😊 Stihli sme aspoň peknú produktovku.

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

Tak a v podstate hore na Strednici už len prejdete na druhú stranu hlavnej cesty a z kopca uvidíte Mountain Resort, čo je pár minút chôdze dole kopcom po ceste. Takže tento „jednoduchší“ okruh naozaj odporúčame ako povinnú jazdu pri prvom ubytovaní v Ždiari a keď si trúfate tak určite aj celý okruh náučného chodníka 😊 A potom sa do tejto obce definitívne zamilujete.

Mountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami

A čo na záver? Ždiar je právom klenotom Slovenska a v spojení s relaxom v Mountain Resort či už Chalets alebo Apartments je ideálnym miestom na úplný relax a naozaj kvalitnú dovolenku. Ak si vezmeme, že Chalets pri spoločnej dovolenke 2 rodín stojí 1 rodinu cca 100€ na deň, tak za 700€ si vie naozaj plnohodnotne a naozaj kráľovsky oddýchnuť celý týždeň. A je to určite porovnateľná cena s akýmkoľvek dokonca o niekoľko tried nižším ubytovaním v zahraničí pri mori. Máme krásnu krajinu, spoznávajme ju 😉 A teraz si ju vieme aj naozaj užiť!

Viac info na www.mrz.sk

ÚvodRecenzia hotelaMountain Resort Ždiar – klenot pod Belianskymi Tatrami
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk