Maladinovo – príbehy sa rodia na Liptove

Publikované:

Pevne veríme, že príbehy väčšiny tohtoročných dovoleniek Slovákov sa budú odohrávať práve na Slovensku. Veď máme tu úžasné dovolenkové destinácie, čo dedinka to kultúrny skvost v ňom, a plánovať si výlety aj na každý deň určite nie je nič náročné 😉 Aj my sme si po „korona“ prestávke v roku 2020 konečne dopriali prvý dovolenkový predĺžený víkend v krásnom novom rezorte na Liptove – v Maladinove. Ten sme mali vyhliadnutý už v lete 2020, a tak sme sa na pobyt veľmi tešili. Názov rezortu Maladinovo je odvodený od historického pomenovania tejto časti Liptova – Maladinky a nachádza sa hneď za Liptovským Mikulášom pri Tatralandii.

Vzhľad rezortu je nezameniteľný a v siedmych apartmánových domoch nájdete na výber 92 štúdií, apartmánov aj mezonetov s vlastným wellness. Na recepcii dostanete k čipovej karte aj pekne spravený obal s mapou rezortu.

Nás však už čakal priestranný Mezonetový apartmán Superior s privátnou saunou a vírivkou 🙂 Ak sa chystáte na rodinný pobyt – nič lepšie a komfortnejšie na Liptove asi nenájdete. Apartmán po vstupe doň pôsobil naozaj ohromujúco a naozaj ťažko by ste hľadali nejakú chybu. Veď posúďte sami…

A potom otvoríte dvere na balkón a výhľad Vám vyrazí dych.

Po pár minútach dokonalého relaxu s výhľadom na Liptovskú Maru a štebotom vtákov si uvedomíte, že ste sa ešte nedostali ani na poschodie tohto apartmánu 🙂

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

A veru je tam čo pozerať. Na poschodí sa nachádza nočná časť – dve spálne a veľká kúpeľňa, v ktorej nájdete aj privátny wellness s vírivkou a infrasaunou.

Takže spočítané – hore pohodlné spanie pre 4 člennú rodinku a v obývačke plnohodnotné spanie na komfortnom rozkladacom gauči pre ďalšie 2 osoby. Vlastná plne vybavená kuchyňa s mikrovlnkou a dokonca aj umývačkou riadu, malá kúpeľňa aj na prízemí a dokonalý výhľad do prírody a na Maru. Ak chcete byť na dovolenke sami sebe pánmi a nechcete sa viazať na hotelovú polpenziu či raňajky, táto samostatnosť priamo na apartmáne je skvelé riešenie. Mimochodom podobné vybavenie je v každej ubytovacej jednotke v tomto rezorte, teda kuchyňu s podobným vybavením nájdete aj v menších štúdiách.

A čo v okolí? Tipy nachádzate na každom kroku priamo v rezorte 🙂 už z balkóna nás zaujala malá cestička, ktorú sme si všimli a viedla do poľa. Tak sme sa vydali na jej preskúmanie…

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

Výhľady opäť okúzľujúce, a keďže sa už pomaly schyľovalo ku koncu dňa, začínal naozaj vydarený západ slnka. Po krátkej prechádzke po cestičke pri poli sme narazili na schodíky lesom, ktoré viedli ku kamenistému brehu Liptovskej Mary za týmto rezortom.

Ak tu budete, určite si nenechajte ujsť západ slnka na tomto mieste. Z recepcie sme sa počas pobytu dozvedeli, že v lete tu má pribudnúť aj mólo, takže to určite bude mať fantastickú atmosféru.

Maladinovo v plnej kráse pri západe slnka – fotené z poľa za rezortom.

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

Na pár krokov od každého apartmánového domu v tomto rezorte je reštaurácia s fantastickou kuchyňou a terasou na príjemné letné posedenia s priateľmi či rodinkou. Priestory reštaurácie slúžia zároveň na spoločné raňajky či podávanie polpenzie.

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

Nabití energiou zo západu slnka sa vyberáme ochutnať tunajšie špeciality. Poznáte liptovské zemiakové „šialence“? Tak tu toto tradičné liptovské jedlo robia a toto sa nedalo nevyskúšať 😉 Bryndzové halušky a šialence na Liptove jednoducho musíte ochutnať.

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

Ale kuchyňa je tu naozaj výborná, musíme sa priznať, že apartmánovú kuchyňu sme využili len pri dopĺňaní fliaš na vodu 🙂 Či už sme si objednali niečo z denného menu, A la carte alebo len tak niečo sladké ku káve, obsluha na jednotku a jedlo taktiež.

Po výdatnej večeri malá prechádzka po okolí a „výklus“ po schodoch na 3. poschodie – teda ak si rezervujete apartmán, myslite na to doma pri balení sa 🙂 Ale tie výhľady z okien potom naozaj stoja za to!

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

A vytúžený večerný relax! Tá pohoda, už nikam netreba ísť, nemusíte si rezervovať termín, pozerať si čas kedy sa wellness zatvára a pod., len tak si odkryť vírivku, otvoriť dobré slovenské vínko a relaxovať.

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

A aby sa nezabudlo! Postele a matrace sú tu naozaj špičkovej kvality. A opäť to neplatí iba pre apartmány, ale aj pre menšie štúdia, takže určite si oddýchnete aj v noci kvalitným spánkom. A nový deň Vás možno privíta aj takýmto výhľadom zo spálne priamo na Kriváň 😉 (samozrejme nad Tatrami bolo po celý čas zamračené, no na Liptove sme si užívali horúce slnečné dni)

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

Opäť výhoda mimosezónneho cestovania – rezort nebol preplnený klientmi, takže či už reštaurácia – raňajky alebo prechádzka po rezorte a okolí je v pokojnom režime a môžeme si užívať pokoj.

V tomto rezorte si nájdu zážitky veľkí aj malí. Pri reštaurácii je väčšie detské ihrisko, takže rodičom nič nebráni schladiť sa v lete obľúbeným nápojom, posedieť si na terase a svoje ratolesti mať stále pod dohľadom. Dokonca aj keď sa rozhodnú ísť na wellness, z hornej terasy, kde je vírivka či oddychové zóny, môžu deti kedykoľvek skontrolovať.

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

A keď sme už začali o tom wellnesse, tak čo by ste povedali na také posedenie na terase vo vírivke s prekrásnym výhľadom na nebo a okolité hrebene Nízkych Tatier? To musí byť pre každého veľkým zážitkom a je úplne jedno, či máte rezervovaný pobyt v apartmáne s vlastnou vírivkou alebo v štúdiu, takýto zážitok si treba prísť vychutnať do tunajšieho wellness centra.

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

A keď už to wellness navštívite, a chutí Vám pivo, určite, ale určite si rezervujte termín na pivné kúpele 🙂 Je to aktuálna novinka a my sme mali to šťastie, že to spúšťali práve počas nášho pobytu, a mohli sme si to vyskúšať.

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

Je to prastará a unikátna kúpeľná terapia, počas ktorej sa používa pivný chmeľ, kvasnice a ďalšie prírodné extrakty s vitamínmi skupiny B. Tieto látky vyživujú a ozdravujú dôležité tkanivá, čím výrazne prispievajú k celkovej regenerácii a očiste organizmu.

A pre chlapov – úprimne, najlepšou súčasťou procedúry je neobmedzená konzumácia nepasterizovaného piva, ktorú si sami počas procedúry čapujete 😉

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

Vo wellness centre ďalej nájdete oddychové miestnosti, vnútornú vírivku, fínsku aj infra saunu a ochladzovací bazén. Môžete sa taktiež objednať na masáž. Celé wellness centrum má príjemnú komornú atmosféru a „hviezdny“ strop v spojení s drevom a rôznymi detailmi tomu dodávajú ešte príjemnejšiu atmosféru.

V budove, kde sa nachádza wellness centrum, nájdete aj ubytovanie typu „ŠTÚDIO“, ktoré sme niekoľko krát v článku spomenuli. Ak si ho rezervujete, získate taktiež veľmi prepracovanú komfortnú izbu a do wellnessu to budete mať naozaj na pár krokov. Kompletný zoznam izieb nájdete na tomto odkaze: https://www.maladinovo.sk/ubytovanie, izby sú v tomto dizajne:

A to ešte stále nie je všetko. Pri našom odchode pribudla v Maladinove – na úplnom začiatku rezortu takáto mini farmička.

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

Držíme tomuto rezortu palce, ak ešte nie ste rozhodnutí kam na dovolenku, Maladinovo je naozaj skvelý tip či už na rodinnú dovolenku, alebo aj oddych vo dvojici. Každý si tu nájde to svoje, nech sa vyberiete kamkoľvek. V tesnej blízkosti Vás čaká napr. aj Tatralandia (iba 300m – prejsť pešo cez most) či Labyrint – najväčšie drevené bludisko na Slovensku.

Náš hlavný tip je však kúsok ďalej, a to je Havránok v správe Liptovského múzea. Ten sme spolu s vežou kostola Panny Márie na Liptovskej Mare videli z brehu pri Maladinove a tento výlet sme si aj počas pobytu naplánovali.

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

Je to necelých 20 minút cesty autom cez čarovnú liptovskú prírodu poväčšine s výhľadom na samotnú Liptovskú Maru.

Už po pár minútach jazdy, ak v Liptovskom Trnovci odbočíte na hlavnej križovatke mimo trasu doľava, môžete sa prejsť po miestnej pláži pri Mara Campingu. Ideálne miesto na prechádzky, opaľovanie, oddych pod stromami s výhľadom na Maru či piknik.

Po ceste na Havránok nájdete niekoľko parkovísk s výhľadom na Liptovskú Maru, kde si môžete oddýchnuť a pokochať sa výhľadmi.

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

V cieli výletu môžete obdivovať priam ikonickú stavbu – gotické dedičstvo Liptovskej Mary – expozícia predstavuje v reprodukovanej podobe súbor tabuľových malieb z polovice 15. storočia, ktoré boli súčasťou pôvodných gotických oltárov – mobiliáru stredovekého kostola Blahoslavenej Panny Márie.

Maladinovo - príbehy sa rodia na Liptove

A o kúsok vyššie na kopci nájdete už spomínaný Archeoskanzen Havránok, jednu z najvýznamnejších archeologických lokalít Liptova. Môžete tu vidieť zrekonštruované objekty z mladšej doby železnej, staršej doby rímskej i zo stredoveku.

Ak by ste sa z Maladinova vybrali opačnou stranou, tak určite si prejdite pamiatky v samotnom Liptovskom Mikuláši. Nájdete tu napr. najstaršiu stavebnú pamiatku mesta a zároveň najväčšiu ranogotickú stavbu Liptova – Kostol sv. Mikuláša. Hneď oproti sa nachádzajú Galéria Kolomana Sokola, Múzeum Janka Kráľa či Jánošíkova mučiareň a súdna sieň. Za pozornosť určite stojí aj Liptovská galéria P. M. Bohúňa – tretia najstaršia galéria na Slovensku a celý areál pred týmto múzeom.

A pár km od Liptovského Mikuláša nájdete aj Artikulárny drevený kostol Svätý kríž, ktorý patrí medzi najväčšie drevené kostoly v Európe. Bol tu prenesený počas výstavby Liptovskej Mary v rokoch 1974 až 1982 zo zatopenej obce Paludza.

Maladinovo sa teda zaslúžene môže pochváliť naozaj skvelou polohou v rámci Liptova. Môžete tu jednoducho zabudnúť na čas a iba oddychovať, alebo sa vydať na turistiku či výlety za kultúrou. Stačí so sebou zobrať tých správnych ľudí a skvelá dovolenka môže začať… 😊

Viac info na: www.maladinovo.sk

ÚvodRecenzia hotelaMaladinovo - príbehy sa rodia na Liptove
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk