Kráľovský záver roka v Chateau GrandCastle ****

Publikované:

Zrúcanina hradu Hrádok spolu s priľahlým kaštieľom tvoria oddávna dominantu Liptovského Hrádku a malebnej časti celého horného Liptova. Pri každej ceste cez túto časť Liptova si nenecháme ujsť návštevu tohto skvostného miesta, či už posedením pri kávičke, dobrým jedlom alebo len takou prechádzkou okolo hradu a jazierka. Už samotný príchod/príjazd k hradu vás romanticky pookreje. Máte chuť okamžite vystúpiť z auta a len tak si sadnúť a relaxovať 🙂

A čo spravíte ako prvé, keď zaparkujete pred hlavným vchodom? No predsa na 99% sa pôjdete hneď prejsť 😉  pretože oproti kaštieľu je aj nový park, a hlavne v lete a na jeseň je tu stále vidieť ľudí na prechádzke, páriky na dekách či pikniku. A tento nádherný výhľad.

Kráľovský záver roka v Chateau GrandCastle ****

Okolo celého hradu a priľahlého jazierka je pekná prechádzková zóna a s parkom tvorí dokonalú oddychovú zónu. Síce je tesne pri ceste, ale zase nie je tu až taká premávka, keďže len pár km odtiaľ je diaľnica.

A teraz už šup do kaštieľa na nejaký dobrý obed a kávičku. Privíta vás dlhá vstupná chodba a zároveň oddychová zóna, z ktorej je výstup na terasu a výhľady na celú prednú časť kaštieľa a záhrady. V lete je vonkajšia terasa nezabudnuteľné miesto na relax pri kávičke 😉 Ale v zime aj vo vnútornej časti si môžete naplno vychutnať všelijaké lahodnosti – za nás odporúčame špeciálny hradný dezert Magdalény Zai.

Ale keďže sme tu práve na Mikuláša, ideme si dopriať fantastické jedlo v reštaurácii Magdalény Zai, do ktorej sa vstupuje tiež z tejto chodby. Nenájdete tu komplikovaný jedálny lístok! Jedlá sú zostavené najmä z lokálne dostupných surovín tak, aby boli najmä čerstvé. Na výber sú polievky, predjedlá a hlavné jedlá (samozrejme aj dezerty).

A verte či nie, niekedy nám úplne stačia aj samotné predjedlá 🙂 Takto naservírované s výborným pečivom… mňam! Ideálne ak pokračujete v cestovaní ďalej a máte chuť si dať len niečo menšie pod zub.

Ale dnes tu ostávame aj na noc, takže si doprajeme aj obed 😉 Skvelá prezentácia a ešte lepšia chuť.

Po výbornom jedle si určite nájdite čas na prechádzku po kaštieli a okolo hradu. Chodby sú popretkávané dobovým nábytkom a z každej strany máte pocit, že ste v múzeu. Jediný rozdiel je ten, že si tu môžete aj sadnúť a relaxovať 😉

Ale aj tak, vonku je to najkrajšie… a keď sa ešte slnko oprie do hradných múrov, nebude sa vám chcieť odísť.

A nezabudnite aj na samotnú prehliadku hradu, pre ubytovaných hostí je prehliadka v cene ubytovania. My tu chodievame pravidelne niekoľko krát za rok, a vždy keď prídeme, je vidno stále niečo nové, alebo sa na niečom práve pracuje.

A ak sa tu ubytujete, na tomto mieste je aj parkovisko pre hostí, takže auto máte v súkromí blízko vstupu do kaštieľa a na krok od hradu.

Kráľovský záver roka v Chateau GrandCastle ****

Takže auto preparkované a ideme chodbičkami späť na recepciu 😉 Rovno získavame prehľad, čo asi budeme robiť večer… oddychové zóny, wellness a pod.

Dostali sme kľúče od apartmánu a smerujeme naň aj cez toto pôvodné viac ako 200 ročné točené drevené schodisko.

Kráľovský záver roka v Chateau GrandCastle ****

Pred vstupom do apartmánu sa nachádza aj takáto oddychová zóna s výhľadom na nádvorie a hrad. A vstup do apartmánu… NÁDHERA! V zime samozrejme poteší vstupná vyhrievaná podlaha, ale to remeselné prepracovanie kuchynskej časti nás dostalo. Krásny kus nábytku. Opäť pocit ako v múzeu, ale ako by ste to múzeum mali u seba doma 🙂

Tento Klenbový apartmán s rozlohou 78 m2 (pre porovnanie lepší 3 izbový byt na Slovensku) vás úplne vtiahne do čias minulých. Zlatou maľbou zvýraznené stredoveké klenby a výhľady do krásnej slnkom zaliatej záhrady. Jednoducho luxus, to sa ani nedá pomenovať ako hotel, či hotelová izba. Jednoducho kráľovská komnata 🙂  ako z rozprávky.

A celú rozprávkovú atmosféru dopĺňa štýlová kúpeľňa s vaňou na „nožičkách“. Toto zažijete len v Chateau GrandCastle **** 😉  pozývame!

A kým sme sa tu „udomácnili“ už k nám do komnaty dorazil aj Mikuláš a doniesol nám takúto parádnu pozornosť na spríjemnenie večera 🙂

Takže, večer pred nami, opäť čas na menšiu prechádzku. A tak ako sme dnes prichádzali na toto čarovné miesto, aj večer to má neskutočnú atmosféru. Stretávame ľudí na prechádzke, deti pri jazierku a aj na jazierku, keďže už na ňom je ľadová vrstva. Rozsvietený kaštieľ a hrad sú pastvou pre romantické duše. A vyštípaní mrazom ideme si dať dobré pivko a večeru 🙂

A excelentná večera so slovenským remeselným pivom zo srdca Banskej Štiavnice – ERB.

Jednoducho len to najlepšie! Inak, do apartmánu sa dá vôjsť aj cez vonkajšie nádvorie, a tak po dobrej večeri uvidíte tento pohľad. No šli by ste dnu? Samozrejme, že nie! Ideme sa predsa prejsť okolo hradu. Z neho je výhľad aj na jazierko. A úplná novinka, ktorú sme na hrade ešte predtým nevideli… príďte zistiť, čo to je/bude 😉

A na tejto fotke je jasná navigácia, kde sa nachádza Klenbový apartmán 😉

Kráľovský záver roka v Chateau GrandCastle ****

Večer zavŕšime skvelým relaxom vo wellness zóne. Všetko potrebné je už v komnate, čiže stačí sa prezliecť a zbehnúť si po chodbách do wellnessu.

Kráľovský záver roka v Chateau GrandCastle ****

Nachádza sa tu bazén s rozmermi 8×3 m s masážnymi tryskami, vírivka, fínska sauna a môžete sa objednať aj na masáže. A na konci bazéna sa nachádza aj maľba samotného hradu.

Wellness je otvorený zvyčajne do 21.00 hod., takže potom si už môžete užívať relax vo svojej komnate. Dobrú noc 🙂

Dobré ránko

To začína v kráľovskej kúpeľni a prípravou na raňajky. Keďže sme tu mimo sezóny, teda v našom najobľúbenejšom termíne, máme výhodu, že raňajky nám v kuchyni spravia na želanie, na čo máme chuť 😉 Ale aj tak ranná klasika nesmie chýbať.

Kráľovský záver roka v Chateau GrandCastle ****

A samozrejme je k dispozícii aj štandardný výber pre každého.

A keďže dnes máme kúsok pochmúrnejsie počasie, po raňajkách sa ideme pomotať po kaštieli a ďalších komnatách. Hneď nad našim apartmánom sa nachádza Apartmán Magdalena Zai. Tak ten určite chceme vidieť 😉 V bastióne nazvanom podľa grófky Magdaleny Zai, ktorá dala v roku 1601 postaviť kaštieľ, je apartmán s tromi miestnosťami a kúpeľňou. Vstupná miestnosť má ukrytú kuchynku, nasleduje hudobný salónik a rozľahlá spálňa s klenbami a dobovými kachľami.

A nesmie chýbať kráľovská kúpeľňa s vaňou „na nožičkách“ 😉

Zažite ten kráľovský pocit 😉 pozývame…

Kráľovský záver roka v Chateau GrandCastle ****

Ale nie je to len o apartmánoch, aj menšie jednoizbové komnaty majú svoje čaro. A videli sme to hneď vo vedľajšej izbe. Krásne stropy, historický nábytok a výhľady do záhrady či parku. Síce bez vane „na nožičkách“, ale kúpeľne majú aj tak svoje čaro.

V kaštieli a na hrade nájdete aj také miestnosti ako Stone Gallery, ktorá je špecifická tým, že ako jediná miestnosť spája hrad s kaštieľom. Architektonicky sa v nej prepájajú staré kamenné múry s moderným využitím skla, či vínnu hradnú pivničku.

Pri našich potulkách hotelmi vždy dávame nejaký tip, čo vidieť v okolí. V tomto prípade do 15 minút cesty autom máte na každú stranu bohatý výber – od blízkosti Tatier v časti Podbanské, nádherný skanzen Pribylina, alebo na druhú stranu Liptovský Mikuláš a Demänovská Dolina. Samotný Liptovský Hrádok je celkom veľké mesto, kde je tiež čo vidieť a spoznávať. Ale v akomkoľvek ročnom období prídete na toto miesto, je veľká pravdepodobnosť, že sa vám odtiaľ nebude chcieť ísť na dlhé výlety 🙂  toto miesto je okúzľujúce aj v sychravom počasí…

…na konci ktorého aj tak vyjde slnko 🙂

Kráľovský záver roka v Chateau GrandCastle ****

A ak vám bude chýbať kúsok turistiky, vybehnite si na vyhliadkový kopec oproti. Tie výhľady naozaj stoja za to!

My sme tu boli aj na jeseň, a nechcelo sa nám odísť rovnako ako teraz 🙂  Ten krásny park vonku a potulky po hrade a kaštieli vo vás vyčarujú nezabudnuteľné zážitky.

Jednoducho sa do tohto miesta okamžite zamilujete 😉  Viac info o hrade samotnom nájdete v tomto našom fotopríbehu: HRAD A KAŠTIEĽ LIPTOVSKÝ HRÁDOK

My môžme pobyt, personál či kuchyňu len odporúčať. Je to unikátne miesto, ktoré spája relax, históriu aj luxus na jednom mieste. Viac info o pobytoch či pobytových balíčkoch nájdete na webstránke www.grandcastle.sk.

ÚvodRecenzia hotelaKráľovský záver roka v Chateau GrandCastle ****
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk