Jasná Záhradky – luxus pre milovníkov letnej turistiky a zimných športov

Publikované:

Tohtoročné leto bolo naozaj zaujímavé. Horúčavy striedali naozaj chladné podtatranské dni a tak sme sa radšej venovali práci a lokálnej „náhodnej“ turistike podľa aktuálneho počasia. Týždne rýchlo ubehli a tak sme nakoniec počas letnej sezóny stihli iba 1 pobyt a to až na konci augusta. Vystihli sme konečne 3 naozaj krásne dni a vyskúšali opäť pobyt v Demänovskej doline – tentokrát priamo v srdci športového strediska Jasná Záhradky.

Na pobyt sme si vybrali viacpodlažný Mountain Mezonet v Chalets Jasná Collection**** (Chalets Záhradky). Recepcia pre tieto mezonety ale aj chaty vyššie sa nachádza priamo v tomto rezorte hneď v prvom „domčeku“ na prízemí. Takže ak by ste čokoľvek potrebovali, viete tam zavolať alebo zbehnúť a radi s čímkoľvek pomôžu (my sme si to overili niekoľko krát počas pobytu 🙂 ). Parkovacie miesta sú kryté (ideálne v zimnej sezóne) priamo pod apartmánmi.

Úvodný vstup do mezonetu je naozaj luxusný. Nádherný slnkom presvetlený priestor… okamžitý pocit domácej pohody. A po výstupe na balkón je hneď jasné, aké budú plány na najbližšie dni 🙂 Vieme si živo predstaviť ten pocit pre milovníka lyžovačky, keď v zime vidí toto z okna – a čo sa týka lyžovania, na prízemí nájdete aj lyžiareň, čiže pár metrov vyložiť z auta všetky zimné „pakšamenty“, a potom pár krokov rovno z izby na svah. Jednoducho luxus.

A rovnaký výhľad je aj z jednej spálne na poschodí 😉 Tá je rovnako slnkom zaliata a ranné vstávanie je ako v rozprávke.

Na poschodí je ešte 1 izba, v ktorej sú 2 lôžka. Z tej je výhľad do záhrady a na koruny stromov.

Na zadný dvor má samostatný výstup každá chata na prízemí. Viete tu naplno zrelaxovať aj pri rodinnej grilovačke.

Či užiť si ticho prerušované iba tečúcim potôčikom.

A odtiaľto sa môžete plynulo presunúť aj do wellness zóny 😉 Tá je spoločná pre hostí týchto mezonetov a nachádza sa v poslednej tretej mezonetovej jednotke. Je z nej výstup na terasu, kde sa nachádza vírivka.

Župany do wellness zóny nájdete vo svojom mezonete. Nič viac nepotrebujete, stačí sa len presunúť a oddychovať. Nachádza sa tu relaxačná zóna a suchá sauna, čo na úplný relax po dni strávenom na kopcoch či už počas letnej turistiky alebo zimnej lyžovačky, bohato stačí.

Ale my sme sa namiesto sauny a vírivky hneď vybrali „na kopec“ 🙂  Keďže teraz je ubytovanie počas letnej sezóny s BONUSOM – neobmedzenými lístkami na lanovky, chceli sme si lanovky vychutnať naplno! A keďže ich máme hneď pod oknom, nestrácame čas a o pár minút sa už vezieme hore.

Počasie je krásne, berieme si len vodu a foťáky, lanovkami to dnes bude rýchle 😉 Prvá prestupná stanica. Z tej nižšie na ľavej strane už idú kabínky rovno na Chopok.
Chopok – dnes nám trval výstup len pár minút 🙂

Tak a už len sa kochať výhľadmi.

Naozaj krásne ďaleké panorámy.

A v takomto krásnom počasí vidno aj Kriváň a celé Tatry v diaľ.

Jasná Záhradky – luxus pre milovníkov letnej turistiky a zimných športov

Keďže lanovky sme mali neobmedzené, išli sme sa pozrieť aj na stanicu Juh. Určite odporúčame, ponúka rovnako čarovné výhľady.

Chopok je aj východiskovým bodom obľúbených turistických trás. Či už trasou na Dereše…

…alebo na kúsok dlhšiu trasu smer Ďumbier. Každopádne sa treba aj dobre obliecť! My opäť s obľúbeným Benesport aj na Chopku 🙂

A ani na Chopku sme si neodpustili takúto tradíciu.

Jasná Záhradky – luxus pre milovníkov letnej turistiky a zimných športov

Cestu z Chopku odporúčame na prvej prestupnej stanici zmeniť na zubačku a následne lanovku až k Hotelu Pošta. Okrem príjemného športového prostredia…

…tadiaľ vedie cesta aj k Vrbickému plesu. Počas cesty k nemu si síce treba odmyslieť čulejší stavebný ruch v tejto časti, ale potom si už môžete vychutnať takúto parádičku. Prechádzka je možná okolo celého Plesa, dokonca sú tu aj miesta na piknik. A nezabudnite – KAČKY SA NEKŔMIA! Aj keď pri pohľade na ne máte ten pocit a nutkanie im niečo dobré hodiť, ale im to len uškodí.

A cestu späť na Chalets Záhradky sme si dali popri hlavnej ceste. Nie je to ani polhodinka od Hotela Pošta, takže po tých lanovkách pohyb neuškodí 🙂

Jasná Záhradky – luxus pre milovníkov letnej turistiky a zimných športov

Vínko do ruky a šup vychystať sa do wellnessu. Inak je tu aj špeciálna chladnička na víno, takže môžete si priniesť aj vlastnú zásobu 😉 Čo sa týka stravovania, to môžete mať plne vo svojej réžii. Je tu kuchyňa s kompletným vybavením – zabezpečuje obedovú zostavu pre 6 ľudí, k dispozícii je aj mikrovlnka, sporák, umývačka riadu či kávovar.

Ale môžete si objednať aj raňajky, ktoré personál donesie ráno priamo do vášho mezonetu a môžete začať deň bez starostí v príjemnej rodinnej atmosfére.

Jasná Záhradky – luxus pre milovníkov letnej turistiky a zimných športov

Ale pred nami bol ešte len prvý večer 🙂

A večerná atmosféra v týchto mezonetoch bola dokonalá. K dispozícii je aj drevo a krb, horská romantika ako vyšitá.

A nočná časť na poschodí rovnako. Masívne drevené trámy nad hlavami robia skvelú atmosféru horskej chaty.

A logicky vyriešený šatníkový priestor a „prezliekáreň“. Každá izba má aj vlastnú kúpeľňu.

Izby nie sú hneď vedľa seba, takže rodičia majú aj vlastné súkromie 😉 A druhá izba s oddelenými lôžkami.

A ak aj napriek tejto romantickej atmosfére sa vám absolútne nechce variť večeru, tak je čas využiť služby 4* rezortu 🙂  Jeden telefonát na recepciu a už nás o pár minút čakalo pred vchodom auto. Rezerváciu v Hoteli Pošta zariadili za nás a večera pred nami konečne aj s vínkom pre oboch, keďže odpadli starosti s odvozom. Ďakujeme skvelému personálu aj na tomto hoteli počas našej večere, bol to naozaj zážitok už od predjedla…

…cez hlavné menu…

(večeru sme si dopriali 2 dni po sebe – naozaj chutila)

…až po zákusok 🙂

A po tomto gurmánskom zážitku opäť 1 telefonát a už nás čakalo auto, ktoré nás odviezlo opäť po večeri do nášho mezonetu. A tieto služby si naozaj vážime a asi nikdy ich nebudeme brať ako nejakú samozrejmosť. Ale dopriať si ich v malých dávkach, to je naozaj dokonalý relax, ktorý vás tak skoro neomrzí 😉  Aspoň 2-3 krát do roka na pár dní by si to mal dopriať asi každý. Pretože dovolenka to nie je len o tom, že plánujete si niečo pol roka dopredu pri mori a ak to nie je aspoň na 10 dní, tak sa to vôbec neráta ako dovolenka. Dovolenka je aj výlet vo dvojici alebo s deťmi do prírody, spoznávacia túra či takýto 2-3 dňový exkluzívny pobyt, ktorý môžete nájsť aj za zvýhodnené ceny a hlavne teraz na konci letnej sezóny alebo v mimo sezóne. Takže treba si plánovať aj viac takýchto menších dovoleniek počas roka a naozaj vedieť oddychovať 🙂 Viac info o týchto chatách v Jasnej získate aj na webe: https://chaletsjasna.sk/sk/ubytovanie-3/mountain-mezonet/, my ĎAKUJEME za skvelé služby a pobyt, určite radi zopakujeme.

No a keďže ďalšie dni sme mali ešte pred sebou, POSILA s nami aby boli aj nejaké dlhšie foto túry, ale to už na inom blogu o turistike 😉

Ďakujeme KolibaMilk za skvelé slovenské produkty, ktoré nám dávajú energiu počas našich ciest. Určite ich odporúčame na stredne ťažkú i náročnejšiu turistiku, nie je to len o fitku ale aj počas turistiky potrebujete veľa energie.

ÚvodRecenzia hotelaJasná Záhradky - luxus pre milovníkov letnej turistiky a zimných športov
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk