Hotel Tri Studničky **** – oáza pokoja v Demänovskej doline

Publikované:

A veru, názov tohto článku ničím nezaostáva za našimi pocitmi počas pobytu v tomto hoteli 😊 Ubytovanie sme mali rezervované pár týždňov vopred – klasika asi každého, kto si plánuje dovolenku. Prišli prvé májové dni a s nimi šialené počasie. Jeden deň sneží a o 24 hodín môžeme ísť na túru pomaly v tričku. No dobre, predpoveď počasia nič moc, tak sme si povedali, že si naplno užijeme hotel a hlavne wellness… konečne 😉 Príchod na hotel… zamračené… dážď… Nevadí, interiér a vstupný Lobby bar vyzerajú v tomto pochmúrnom počasí dosť exkluzívne.

Pri pohľade cez obrovské okenné bloky na tú krásnu vonkajšiu prírodu s potôčikom sme si hneď sadli a objednali kávičku a čakali, či náhodou neprestane pršať. Parádička, kúsok prestalo, tak sme vybehli vonku do zadnej časti hotela k potôčiku.

Asi tak… oáza pokoja… nič len zurčiaci potok 😊 Hotel Tri Studničky **** - oáza pokoja v Demänovskej doline Do izby nás vyháňa až ďalšia dažďová prehánka…  izbu sme mali Deluxe s výhľadom na tento potôčik. Po vstupe do izby, a vôbec celým hotelom, cítiť horskú atmosféru. Ako by ste bývali v zrubovej chatke niekde v divočine. Vôňa a pocit dreva, či už z obloženia alebo masívneho nábytku, v spojení s medenými doplnkami v izbe pôsobí naozaj fantasticky.

Pohľad z okna aj napriek menej prajnému počasiu naozaj stojí za to. Niektoré Deluxe izby majú aj balkóny, my sme mali bez. Hneď pod oknom naľavo sme si všimli parádnu terasku, dúfajúc, že to ešte patrí k hotelu.

Mohol by to byť wellness, tak ideme preskúmať 😊 Hotel Tri Studničky **** - oáza pokoja v Demänovskej doline Župany na seba a šup hľadať wellness… 😉  ten je na prízemí, keď vystúpite z výťahu tak po pravej strane rovno chodbou, kým pred Vami nebude navigačná tabuľka. Prvé dojmy po vstupe? Sme sami… a vyzerá to parádne. Na ľavej strane vonkajška aj vnútorná vírivka, na pravej strane parná sauna, a pred nami príroda a terasa na relax 😊

Po úvodnej prehliadke sme zistili, že fínska a infra sauna sú vo vonkajšom domčeku a ako ochladzovacia kaďa slúži samotný potôčik Demänovka, ktorá steká z kopcov Nízkych Tatier, preteká oboma Demänovskými jaskyňami a priamo zo sauny do nej vedie chodník a schody na unikátne ochladenie 😊  luxus… Priamo zo suchej/fínskej sauny je tiež pekný výhľad cez okná na prírodu a potok.

Keďže stále pršalo, vonkajšok wellness zóny sme teraz veľmi neužili. No o 2 dni prišlo naozaj veľmi príjemné počasie a po celodennej túre v Demänovskej doline sme si tu vychutnali naozaj perfektný záver dňa a západ slnka. Veď posúďte sami 😊 Kúsok rozdiel… Podvečerná atmosféra predierajúcich sa lúčov slnka robí v tomto wellnesse naozaj nezameniteľnú atmosféru, či už sedíte vonku v župane na pohodlných kreslách alebo ležíte na pohodlne tvarovaných ležadlách s prikrývkami.

Takže hotelovému „Boutique Wellness“ naozaj nie je čo vytknúť. Napriek tomu, že hotel je hneď pri hlavnej ceste, na jeho opačnej strane sa ocitnete akoby priamo v srdci prírody, kde nie je počuť nič iné okrem zurčiaceho potoka a príjemného horského vánku. Stačí si vyložiť nohy a relaxovať. Sem tam zbehnúť do sauny, dať si dobrý sekt pri vírivke a zabudnete úplne na všetko, čo ste chceli ešte v ten deň stihnúť… 😊

A od 1.6.2019 sa Hotel Tri Studničky **** stáva prvým „adult friendly“ hotelom v Jasnej.

To znamená, že wellness bude iba pre osoby staršie ako 15 rokov a služby hotela sa sústredia výlučne na dospelého klienta. Teda ničím nerušená pohoda. Čas iba pre seba, pre svoju polovičku, priateľov, či dospelé deti.

Hotel Tri Studničky **** - oáza pokoja v Demänovskej doline A inak… je tu aj možnosť masáží, stačí sa vopred objednať, ich zoznam nájdete aj priamo na hotelovej izbe. Vlastné skúsenosti sme bohužiaľ už nestihli nabrať na tomto pobyte 😊 Ale v rámci pobytu sme mali možnosť porovnať tento hotelový wellness s partnerským hotelom Pošta **** priamo v centre Jasnej. Tak sme sa počas druhého upršaného dňa vybrali z hotela Tri Studničky **** do hotela Pošta **** vyskúšať tamojší wellness 😉 Jasná prázdna, prázdne cesty, dážď, mimosezóna. Čo viac si priať, opäť sami a pohodový deň pred nami. Úvodný vstup ako do obývačky 😊  v nej máte k dispozícii čaje alebo osviežujúci nápoj, čerstvé ovocie a vodu počas saunovania. Výhľad do relax zóny, v lete s výstupom vonku k vonkajšej vírivke a oddychovým kreslám s výhľadom na Jasnú.

Masážny nerezový bazén vyzerá naozaj luxusne, z dreva je zaujímavo robený strop nad bazénom.

Relaxačná zóna pri bazéne je kúsok hlučnejšia na úkor samotného bazéna s tryskami, takže ak si chcete v tichosti oddýchnuť, tak vo vedľajšej saunovej časti sa nachádza okrem fínskej a parnej sauny aj druhá relaxačná miestnosť. Tunajšia fínska sauna je naozaj obrovská 😊 A vďaka obrovským okenným blokom si počas saunovania môžete užívať výhľady na okolie hotela. V zime tu musí byť skvelá atmosféra, keď sa potíte v saune a hneď za oknom sú kopce čerstvo napadnutého snehu.

Novinkou je tu balíček „Tatry wellness elixír“, ktorý spája jedinečné masáže, ošetrenia a špeciálne namiešanú prírodnú kozmetiku.

Porovnanie wellnessov

2 rôzne svety – oba exkluzívne ale úplne odlišné. Do tohto wellnessu si prídete výťahom v papučkách, dáte si skvelý čaj, prečítate si noviny ako doma v obývačke, medzi tým sa šupnete do sauny a po pár hodinách si ani neuvedomíte, že nie ste na izbe ale vo wellnesse (najmä ak máte tú výhodu, že ste tu práve sami). Na druhej strane wellness v hoteli Tri Studničky **** je čistá príroda, ani nemáte chuť sedieť vo vnútornej relax zóne, okamžite idete von a vychutnávate si lúče slnka, hukot potoka, ten natur po saune vybehnúť schladiť sa do horskej demänovskej vody. A potom sa vrátiť na izbu a cítiť sa ako v zrubovej chatke vysoko v horách, keďže z okna vidno pomaly koruny stromov. Takže každý nech si vyberie to svoje 😊 Po tomto wellnesse sme sa vrátili späť do hotela Tri Studničky **** akurát na večeru. Mali sme polpenziu a večere boli formou výberu z 3 hlavných jedál zo 4 chodovej večere. V ponuke hotelovej reštaurácie nájdete jahňacinu, teľacinu a bryndzu priamo z biofarmy, taktiež kvalitnú kuracinu a syry z rodinnej biofarmy. Milovníci rýb si prídu na svoje pri rybách ulovených z lokálnych rybníkov, dochutených bylinkami z hotelovej záhradky.

Výborná prezentácia aj chuť.

Dezerty – žiadne miniatúrne porcie 😉

Čo bolo úžasné – a to sme zistili až na druhý deň, keď sme to videli naživo, že priamo v reštauračnej časti sa pečie domáci chrumkavý chlieb. Takže to nebol len tak krb „na parádu“ 😉 A toto je výsledok. Podávané pekne na drievku priamo z pece napríklad ako predjedlo.

A keď po takomto 4 chodovom menu zvládnete ešte večernú prechádzku alebo len tak posedenie pri hoteli, takto to tu vyzerá po zotmení 😊

A večer na izbe…

…s našim obľúbeným slovenským vínkom z rodinného vinárstva Komjathi ( priviezlo sa s nami 😊 ). Dobrú noc.

A máme nový deň, ktorý za začína kúsok pracovne ešte pred raňajkami 😊 No tu sa naozaj nedá dlho pracovať. Pozriete z okna a máte chuť ten notebook zahodiť. Hotel Tri Studničky **** - oáza pokoja v Demänovskej doline Raňajky sú buď bufetovou formou, alebo ak je naozaj málo hostí – to sme si tiež 1 deň vyskúšali (keďže je/bola mimosezóna), tak aj formou objednávky teplých raňajok, ktoré pripravia na požiadanie v kuchyni. Naozaj bohatý výber, na čo si len spomeniete. A perfektný bol celý bezlepkový kútik. Aj keď vďakabohu s tým nemáme problém, stále ochutnáme keď je príležitosť. A tu boli bezplekové sladkosti naozaj geniálne. Možno to bolo tým, že bežne používame naozaj minimum cukru a soli, tak nám tento typ prípravy asi aj viac chuťovo vyhovuje. Ale naozaj odporúčame ochutnať aj z tohto kútika, najmä sladké 😊 A ku káve sú aj klasické mlsnoty.

Na tretí deň konečne SLNKO 😊 a po raňajkách rovno vonku s kávou v ruke. No parádička. Inak táto krásna vestička od Benesportu – VEĽKÉ ĎAKUJEME! Túto limitku s výšivkou nazvali #praveslovenske 😊 takže sa to nosí všade odteraz, budú aj pánske, a sú aj ďalšie 2 farby, tešíme sa. Vonku je naozaj nádherne. Ešte teraz pri prezeraní fotiek si pamätáme ten zvuk potoka a totálny relax po raňajkách.

A tu je vonkajšie posedenie hneď pri zadnom výstupe z hotela. Úplná pohodička, tak si ideme naplánovať dnešný výlet cez Demänovskú dolinu. Po ceste na a z hotela Pošta sme videli z auta pár zaujímavých miest, na ktoré by sme sa chceli ísť pozrieť pešo. Nemal by to byť problém, keďže lesný chodník sme videli hneď popri hlavnej ceste.

Takže… z hotela vedie obcou bežných chodník, ktorým sa dostanete pešo pomaly až k Demänovskej ľadovej jaskyni. Je to približne 20 minút chôdze, takže naozaj nič náročné. Chodník pokračuje ďalej lesom a po ďalšej cca pol hodinke prechádzky lesom popri potoku sa dostanete na „Vyvieranie“ Demänovky z jaskýň – odkiaľ do nich viedla cesta pri ich objavovaní.

Odtiaľ pokračujte ďalej lesnou cestičkou popri potoku smerom na Demänovskú jaskyňu slobody (cca do 20 min. chôdze). Chodník často vedie aj blízko hlavnej cesty a ponúka takéto krásne výhľady, ktoré si z auta len ťažko vychutnáte. A nezabúdajte hlavne na pitný režim počas túr a dobíjanie energie. Ideálne mať pri sebe nejakú energetickú tyčinku napríklad. My ako inak iba to, čo je naše Slovenské 😊 Posila z Hriňovej stále poruke.

Keď dorazíte k Demänovskej jaskyni slobody, vydajte sa buď po hlavnej ceste alebo pri bočnom hoteli ďalej (ak nemáte v pláne ísť hore do jaskyne). Je tam kúsok „schovaná“ pozemná lanová dráha, vyzerá to zaujímavo 😊 A hneď pri nej pokračuje turistický chodník. A veru odporúčame ísť ďalej a vychutnávať si prírodu.

Chodník naozaj lemuje hlavnú cestu, takže sa nemusíte báť, že skončíte niekde hlboko v lese a stratíte sa.

Štýlovo aj do lesa, prečo nie, keď je to najmä funkčné a pohodlné 😉 VĎAKA Benesport. Určite pokračujte ďalej, nasleduje krásny les.

Áno… toto je ono… 😊  občas táto časť pôsobila hrôzostrašne popadanými stromami, ale tá atmosféra bola úžasná. Ak ste kávičkari, zoberte si so sebou prenosný tlakový presovač, spravte si kávičku a relaxujte 😉 toto je miliónová kaviareň…

A produktovka (nie jedna) musí byť 😊 No čo dodať… Demänovská dolina je úžasná. A aj keby sme tu boli 2 týždne, stále by toho bolo málo. Preto sa tu vždy radi vrátime a spoznáme niečo nové. Netreba sa báť chodiť pešo! Počas tejto túry, kde sme boli na nohách asi 4 hodiny sme bohužiaľ nestretli viac ako 5 turistov. Parkoviská plné pred jaskyňou, cesty tiež, ale lesné cestičky úplne prázdne. A pri tom tá príroda je tak očarujúca a z hotela úplne na dosah. Stačí prejsť cez cestu a vydať sa po chodníku, nemusíte sledovať ani turistické značky, naozaj nie je kde zablúdiť. Hotel Tri Studničky **** - oáza pokoja v Demänovskej doline ĎAKUJEME Hotel Tri Studničky **** za pobyt a relax, ktorý sme si užili. Opäť môžeme len zopakovať, že ak cestujete mimo sezóny a máte tú možnosť z práce si to takto zariadiť, odmenou bude naozaj väčší pokoj a parádny oddych. Hotelový  personál nie je tak vyťažený a môže sa tak klientom venovať o to osobnejšie. Wellness si často môžete užívať priam privátne a na raňajky nečakáte v rade 😊  A tento hotel, ktorý bude/je od 1.6. „adult friendly“, Vám naozaj prinesie do duše tú oázu pokoja, ktorú často všetci potrebujeme… jednoducho vypnúť prácu a dobiť energiu. A my môžeme tento hotel len vrelo odporúčať, vyskúšali sme a radi sa opäť vrátime 😉 Viac info na: www.tristudnicky.sk

ÚvodRecenzia hotelaHotel Tri Studničky **** - oáza pokoja v Demänovskej doline
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk