Hotel Šport *** Donovaly – rodinný hotel s historickým významom

Publikované:

Na Slovensku nájdete veľa výnimočných hotelov a ubytovacích objektov, v ktorých by ste radi strávili svoju dovolenku a načerpali nové sily. Je naozaj niekedy ťažké sa rozhodnúť, ktorý si vybrať. Avšak Hotel Šport, ktorý sme navštívili začiatkom tohtoročnej letnej dovolenkovej sezóny na Donovaloch, má právom niekoľko povestných „NAJ“ 😉 Tento horský hotel, jemne ukrytý v korunách stromov od cesty a ruchu populárneho strediska, je prvý a vôbec NAJstarší hotel na Donovaloch. Jeho brány boli po prvý krát otvorené už v roku 1938.

Parkovacie plochy pri hoteli sú umiestnené tak, aby vôbec nerušili pokojnú atmosféru a oddych na terase pred hotelom. A ak ste hľadali naozaj rodinný hotel, a vybrali ste si na svoju dovolenku so svojimi ratolesťami práve tento hotel, tak už pri zaparkovaní a prvom rozhliadnutí sa zistíte, že ste sa rozhodli správne 🙂 Hotel má z našich skúseností v okolí určite NAJväčšiu privátnu zónu a vlastný park na Donovaloch. V tomto krásnom prírodnom hotelovom parku nájdete kopec rôznych preliezačiek, šmykľavky, hojdačky či pieskovisko, kde sa môžu deťúrence dosýtosti vyšantiť.

A vy na nich môžete dohliadať z terasy pri dobrom drinku či jedle. V lete si určite vypýtajte osviežujúce domáce limonády, chutia fantasticky 😉 Leto je tu inak pravidelne „nabité“ rôznymi akciami a rodinnými grilovačkami, takže sa máte na čo tešiť.

A po úvodnom nadšení z okolia je na čase pozrieť si aj izby 🙂 Po vstupe do hotela nás očaril veľmi vkusne zariadený prístup k recepcii prepojený s lobby barom a pohodlným sedením pre hostí. Všetky priestory sú kompletne zrekonštruované, moderné a priestorovo veľkorysé – veľká rekonštrukcia hotela prebehla v roku 2015.

Na chodbách/poschodiach môžete objavovať rôzne dekorácie s odkazom na ľudové tradície, čo nás veľmi potešilo.

Celková kapacita hotela je 99 lôžok, pričom sú všetky izby vybavené kúpeľňou s WC, denne dopĺňaným mini barom, telefónom, televíziou so satelitom a Wi-Fi pripojením. Dovolenkovou klasikou sú samozrejme dvojlôžkové izby STANDARD a SUPERIOR, pripravené ako pre biznis klientelu, tak aj pre zaľúbené páry či mladé rodiny s dieťaťom. Hotel je Baby friendly – po slovensky to znamená, že je priateľský k deťom a rodinám s deťmi. A zistíte to kedykoľvek, keď bude vaše dieťatko niečo potrebovať 🙂 Na recepcii vám požičajú čo budete pre dieťa potrebovať – od vaničky na kúpanie, nočníka, postieľky, zábrany na posteľ až po detské plienky či fľašku na kŕmenie.

Ak máte detičky už staršie, nájdete tu aj priestranné dvojizby Family Suite, v ktorých nájde svoj komfort štvorčlenná rodina.

Zariadenie izieb hotela je v dokonalej harmónii s horským prostredím a výhľady z okna majú taktiež svoje čaro. Sú smerované buď na hotelový park, alebo zadnú časť, kde vidieť hotelový tenisový kurt (multifunkčné ihrisko) a wellness centrum.

A tu sa zastavíme – pretože práve tu nájdete NAJväčšie wellness centrum na Donovaloch s NAJväčším bazénom s protiprúdom v okolí 🙂 (samozrejme nemôže chýbať ani samostatný detský bazén v odpočinkovej zóne – takže opäť detičky pekne pod dozorom aj pri vašom oddychu)

Samotné wellness centrum je rozložené na 3 podlažia. Vstup je z recepcie a najprv vás čaká veľký saunový svet so štyrmi veľkými saunami (fínska, infra, parná, soľná) spolu s ľadovým bazénom na schladenie a relaxačnou oddychovou miestnosťou.

Prepojovacou chodbou zo saunového sveta, vedľa ktorej sa nachádza aj malé ale celkom slušne vybavené fitko, sa dostanete do vedľajšej budovy pri hoteli, kde sa nachádza už spomínaný bazénový svet a XXL vírivka.

Z bazénovej časti na hornom podlaží je výstup aj na menšiu terasu, ak by ste sa mali chuť kúsok poopaľovať. A práve tu si možno prvý krát všimnete malú nenápadnú drevenú „búdku“ kúsok vyššie na kopci.

A čo je v tej búdke? 🙂 No predsa úplne prvý api-domček na Donovaloch! Počuli ste už niekedy o apiterapii? Ide o prírodnú liečbu založenú na dýchaní úľového vzduchu a pôsobení včelieho bio-poľa v špeciálnom api-domčeku, a tak zlepšiť svoj zdravotný stav čisto prírodným spôsobom. Unikátny projekt VČELÍN POD LESOM 🐝 je realizovaný v spolupráci s miestnym oceňovaným včelárom Petrom Jánošíkom, ktorý sa včelárstvu aktívne venuje 10 rokov. Stará sa o 120 včelích rodín a bude sa starať aj o včielky v tomto domčeku 💛 A na recepcii si môžete dokúpiť aj bio včelárske produkty ako med, včelí peľ, propolisovú tinktúru, sviečky z včelieho vosku či balzamy na pery od tohto miestneho včelára.

Mimochodom hotel má aj vlastnú mini farmu so zvieratkami, ktorú nájdete priamo na detskom ihrisku v prednej časti hotela. Takže naozaj klobúk dole a hotel má u nás zatiaľ samé plusy. A napriek tým všetkým „NAJ“ čo sme zatiaľ popísali a zistili, hotel vôbec nepôsobí dojmom veľkého rezortu, práve naopak – veľmi vkusnou rekonštrukciou, rôznymi maličkosťami a aj vďaka skvelému a ochotnému personálu je tu veľmi príjemná priam rodinná atmosféra. Ale čaká nás ešte gastronomická „skúška“ 😉

Hotel Šport *** Donovaly - rodinný hotel s historickým významom

A tu sme si jednoznačne pochutili. Už len tá atmosféra vonkajšieho posedenia na terase je prvým krokom k úspechu…

…ale samotné jedlo si dokonalo užijete. Z každého kúsku cítiť domácu kuchyňu – či už bohaté raňajky alebo špeciality z jedálneho lístka. Nájdete tu aj tradičné slovenské jedlá no s moderným nádychom. A nebojte sa opýtať a ozvať, v kuchyni myslia aj na vegetariánov, hostí s rôznymi potravinovými alergiami či intoleranciami, základom je spokojnosť a plné bruško.

V hoteli sú taktiež k dispozícii dve veľké reštaurácie s kapacitou do 120 ľudí a sú ideálnym miestom pre svadby, narodeninové oslavy, významné rodinné udalosti či firemné akcie. Kávičku si môžete dať aj v lobby bare a kvalitný koňak s cigarou vo fajčiarskom salóniku.

A čo musíte jednoznačne ochutnať, to je výber domácich koláčikov a dezertov k dobrej kávičke.

A samozrejme najlepší čas na takúto sladkú domácu maškrtu je pri západe slnka, no a ten je na terase a v parku pred hotelom priam ukážkový.

A ak sa rozhodnete po západe slnka a dobrej večeri vydať sa na menšiu prechádzku, z predného parku sa dostanete schodíkmi priamo ku kostolu a do centrálnej časti obce. Takže stačí len pár krokov a z úplného hotelového súkromia ste priamo v obci.

Nuž čo viac si môžete priať? 🙂 Krásny horský hotel zasadený do prírodného prostredia, no zároveň v centre diania malebnej obce Donovaly. Na pár krokov od hotela sa vám naskytnú okrem turistiky rôzne prechádzky po okolí.

A ak sa chcete ešte viac vyblázniť, tunajší PARK SNOW Donovaly a Donovalkovo vám a detičkám úplne vyplnia dovolenkový čas.

Turistika? Adrenalín? No tak šup na Novú Hoľu a turistiku s parádnymi výhľadmi či paragliding si môžete užiť naplno.

Pár zaujímavých miest sme uviedli aj na mape:

Za nás však ešte jeden tip na záver. Asi tak pol hodiny cesty autom si môžete vychutnať ikonický západ slnka v Španej Doline. Určite ak budete v týchto miestach na dovolenke, nenechajte si ujsť výlet na toto čarovné miesto a prejsť si aj náučný chodník.

Takže čo na záver? Hotel Šport *** je stvorený na rodinnú dovolenku, no dokonalý relax tu nájdu aj páry, ktoré si chcú oddýchnuť, venovať sa športovej aktivite alebo len tak leňošiť vo wellness centre. Rekreačná oblasť Donovaly je všetkým dobre známa a vedia, čo môžu od dovolenky očakávať. A ak ste nároční a hľadáte vyslovene 4 hviezdičky, nedajte sa odradiť! Tento hotel v niektorých oblastiach predčil aj niektoré 4 hviezdičkové rezorty, ktoré sme už mali možnosť vyskúšať 😉 Tento pobyt sme si užili, veľká vďaka personálu.

Viac info na: www.hotelsport.sk

ÚvodRecenzia hotelaHotel Šport *** Donovaly - rodinný hotel s historickým významom
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk