Hotel Partizán **** – Hotel v lese, les v hoteli

Publikované:

Záver roka 2022 patril u nás najmä potulkám po strednom Slovensku. A priamo v srdci Slovenska, uprostred prírody Nízkych Tatier na Táľoch, sme objavili naše nové útočisko od každodenného zhonu 🙂 V krásnom a tichom prostredí Horehronia, neďaleko okresného mesta Brezno, nájdete zážitkový Hotel Partizán ****, ktorý pojmu oddych dodáva úplne inú úroveň.

Hotel sa nachádza v obci Bystrá – v rekreačnej oblasti Tále a vďaka tejto polohe je skvelým východiskovým bodom na pešiu turistiku. Priamo pri hoteli je väčšie parkovisko, ale bez problémov sa sem dostanete aj autobusom. Zastávka je hneď pred hotelom.

Ak prichádzate autom, odporúčame zaparkovať pri zadnom vchode hotela. S batožinou sa pohodlne dostanete až na recepciu a v zime určite oceníte aj blízkosť lyžiarne.

Super, voľné miestečko sme si našli, ideme sa prihlásiť na recepciu 😉 Vonku čerstvo nasnežené, kúsok depresívnejšie počasie bez slnka, uvidíme, čo nás čaká dnu. No… a čakala nás veľmi príjemná a útulná atmosféra.

Napriek veľkému otvorenému priestoru sme nemali vôbec pocit straty súkromia, ak by sme si tu chceli oddýchnuť a dať si kávičku. A aj vďaka krbu sme sa tu naozaj hneď po príchode cítili ako v rodinnom horskom hoteli na Vianoce 🙂

A keď sme si to po „check-in“-e namierili rovno do hotelovej reštaurácie oproti recepcii, tak už to bolo definitívne… Vianoce sú tu 😉 a my sme hladní.

V tejto štýlovej Panorama Restaurant si môžete vybrať zo špecialít domácej i zahraničnej kuchyne a popri tom sa kochať výhľadom na okolitú prírodu Nízkych Tatier. Všetky jedlá sú tu pripravované z čerstvých surovín, niektoré z nich pochádzajú priamo z hotelovej Ajax farmy a jedlá dochucujú bylinkami z vlastnej bylinkovej záhradky. Príjemnou bodkou na záver gurmánskeho zážitku môže byť aj kávička a dezert z domácej cukrárne.

Ajax farma je od hotela vzdialená iba 5 km a dodáva do kuchyne hovädzie, bravčové, jahňacie, baranie a kozie mäso či kačky. 70 rodín včiel, o ktoré sa na farme starajú, dodáva mimoriadne kvalitný horský med z kvetov a bylín z tálskych, mýtňanských a bystrianských lúk, z malín a z medovice. Vysoko kvalitné horské kravské mlieko tu spracúvajú na 7 druhov syra, tvaroh a jogurty, ktoré môžu hostia ochutnať v jedlách a v šalátoch.

Hotel Partizán **** - Hotel v lese, les v hoteli

Takže či máte k pobytu iba raňajky, alebo polpenziu, prípadne sa len tak „po ceste“ zastavíte na obed, v tejto reštaurácii si na jedle naozaj pochutnáte a môžete sa spoľahnúť na lokálnosť produktov a ingrediencií. Tu si jednoducho príde na svoje každý milovník dobrého a kvalitného jedla. A k jedlu neodmysliteľne patrí aj dobré vínko, takže vás určite poteší aj niektoré lahodné víno z tunajšej exkluzívnej vinotéky so 150 druhmi domácich aj zahraničných vín.

A ak by to náhodou nestačilo, po ruke je aj Lobby bar či Cognac & Cigar bar 😉 s výstupom na terasu.

A tá ponúka naozaj exkluzívne výhľady!

Hotel Partizán **** - Hotel v lese, les v hoteli

Tak tu sa musíme určite vrátiť aj v lete 🙂 Takéto výhľady a domáca limonáda, to je dokonalé letné posedenie.

A teraz je ten správny čas vybrať sa konečne na izbu a vybaliť sa. Ubytovanie sme mali rezervované v Rodinnej izbe Junior Panorama a to pre nás bolo menším prekvapením, aká izba to bude. Nakoľko 2 rovnaké asi v hoteli nenájdete 🙂 Očakávania boli vysoké… ale realita dopadla ešte lepšie!

Absolútne nezvyčajný koncept či už otvorenej kúpeľne, spálne akoby bola na chodbe, alebo uzatvárateľnej obývačky… jednoducho všetko do detailov premyslené – čisté línie a drevo jemne zakomponované v interiéri pôsobili naozaj útulne. A nemôže byť nič krajšie, ako z tak krásneho priestoru sa plynulo presunúť na súkromnú terasu s panoramatickým výhľadom na okolité kopce. Jednoducho tento koncept izby sme si okamžite zamilovali.

A nezabudnite, že v cene pobytu môžete využívať aj:

  • raňajky formou bufetov s BIO kútikom a špecialitami majstra kuchára pripravovanými pred hosťom,
  • neobmedzene vstup do Nature Wellness center počas otváracích hodín,
  • neobmedzene vstup do fitness počas otváracích hodín,
  • neobmedzene vstup do detskej herne Partizána Ferda počas otváracích hodín,
  • neobmedzene vstup na Mravenisko – detské ihrisko v areáli, 
  • víkendové programy.

Hoteloví hostia majú v cene pobytu k dispozícii parkovné, úschovňu lyží, značkovú hotelovú kozmetiku, spa župan a papučky.

NATURE WELLNESS CENTER Hotela Partizán ****

Hotel Partizán **** - Hotel v lese, les v hoteli

Priznávame, že na toto ubytovanie sme sa veľmi tešili, nakoľko o wellnesse v tomto hoteli sme už písali skôr na tomto blogu 😉 a tak sme si chceli overiť, či naozaj aj takýto väčší hotelový komplex dokáže navodiť tú správnu oddychovú atmosféru. Tento wellness raj na Táloch sa rozprestiera na 3 podlažiach a rozsiahlej ploche 2260 m² relaxačného prostredia. Má vlastnú recepciu, kde si vyzdvihnete uteráky či osušky, prípadne sa tu môžete objednať na masáž, tvárové a telové ošetrenia či balneoterapie so zábalmi a peelingom.

Na prízemí vás ohúri obrovský bazén a vodný svet nie len pre dospelých. Vyšantia sa tu aj deti! Je tu totiž aj detský bazénik so šmýkačkou, vodným hríbikom a ležoviskom. No a rodičia môžu na svoje ratolesti dohliadnuť z príjemnej rodičovskej zóny, prípadne priamo z veľkého bazénu 😉

Pre tých, ktorí zbožňujú plávanie, je tu relaxačno-plavecký bazén s protiprúdom a chŕličom. Ten je pre hostí dostupný aj skôr ako sú bežné otváracie hodiny wellness centra.

A po plávaní si určite doprajte aj sedací kúpeľ v tunajšom soľnom prameni. Voda je tu obohatená soľou a minerálmi z Mŕtveho mora a napomáha regenerácii pokožky, pomáha aj pri bolestiach hlavy a nervozite, taktiež uvoľňuje svalstvo. Na tomto mieste nájdete aj viacero oddychových zón, vrátanie „Hniezda“, vyhľadávaného miesta pre zaľúbencov 😉

A čerešničkou na torte je tu panoramatická hydromasážna vírivka s výhľadom priamo do lesa. Večer si tu môžete vychutnať romantiku vo dvojici pri intímnom osvetlení a sviečkach.

Hotel Partizán **** - Hotel v lese, les v hoteli

Ďalšie medziposchodie je na 72 m² venované rodinnému relaxu. Vitajte v rodinnom saunovom svete 🙂 Najobľúbenejšia je tu parná sauna, v ktorej sa detičky potešia aj atrakcii – bublajúcemu vodnému bralu. Sauna prečisťuje horné dýchacie cesty. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest. Takže okrem oddychu je tu aj veľa zdravotných pozitív pre celú vašu rodinku. A vaše ratolesti tu nájdu aj vital kútik s osviežujúcimi nápojmi a relaxačnú zónu Ferda Mravca s výhľadom do lesa.

A teraz pozor, naša najobľúbenejšia časť! Bezplavková zóna so vstupom nad 15 rokov, výhľady do prírody a dokonalý relax… to je Vital & Sauna svet HOTELA PARTIZÁN **** 🙂

Vyberte si spomedzi bohatej ponuky klasických aj menej tradičných sáun a rozmaznajte svoje telo a zmysly.

Hotel Partizán **** - Hotel v lese, les v hoteli

K dispozícii je tu Lesná sauna, Horúca sauna, Infra sauna, Parná eukalyptová sauna, Bylinková sauna, Parné píšťaly a Líščia nora. Pre vaše nohy tu je Kneippova cesta či Kúpeľ nôh. Kneippova cesta sú štyri monolitické bazéniky, v ktorých rozdiel teploty vody (15–36°C) robí túto procedúru jedinečnou na prekrvenie vašich chodidiel.

A po prvý krát sme tu videli a zažili aj Vodné iglu 🙂

A to všetko v krásnom otvorenom prostredí plnom dreva a prírodných materiálov, ktoré plynulo pokračuje k druhej panoramatickej vírivke (tá je až pre desať osôb). Opäť dychberúce výhľady na kopce ponad koruny stromov.

Hotel Partizán **** - Hotel v lese, les v hoteli

Aj na tomto poschodí sa môžete osviežiť chladenými nápojmi tunajšej výroby.

A taktiež je tu viacero oddychových zón. Naša najobľúbenejšia bola odpočinková zóna (Tepidárium) s hojdacími ležadlami hneď pri krbe – vo večerných hodinách je tu prítmie a v krbe počuť praskot dreva v ohni. Jednoducho balzam na dušu.

Hotel Partizán **** - Hotel v lese, les v hoteli

Prechodom z tepidária sa dostanete do vyhrievanej Relax zóny. Na rozlohe 120 m² sa tu nachádza 35 pohodlných miest pre dokonalý relax s výhľadom do údolia Nízkych Tatier.

Keďže počas 4 dní nášho pobytu nevyšlo ani na chvíľku slnko, strávili sme v tomto wellness centre väčšinu času a bol to naozaj výborne strávený čas. Tomuto miestu nemáme naozaj čo vytknúť a naše obavy zo súkromia sa úplne rozplynuli. Aj keď večer tu už bolo naozaj dosť ľudí (boli tu 2 súbežné konferencie), v tak veľkom priestore a s toľkými možnosťami si stále viete nájsť to svoje súkromie pre načerpanie síl a príjemný oddych. Určite si preštudujte aj hotelový web: www.wellnessresort.sk – nájdete tu pokyny napríklad aj na správne saunovanie a iné zaujímavé tipy.

A ak ste tu s detičkami, ktoré nie a nie dostať do vodného či saunového sveta, je tu aj iná oddychová zóna 🙂 A tou je Detská herňa partizána Ferda v tesnej blízkosti wellness centra. Rozprestiera sa na ploche 200 m² a na svoje si tu prídu všetky deti. Počas prázdnin tu prebiehajú aj rôzne animačné aktivity.

V hoteli nájdete aj fitness, bowlingové dráhy, biliardy, stolný futbal, šípky – jednoducho všetko na čo si spomeniete, pri čom môžete tráviť spoločné chvíle nie len s rodinou ale aj vo dvojici. A vonku na vás v lete čaká taktiež obrovské množstvo aktivít a kopec zábavy 😉

Hotel Partizán **** - Hotel v lese, les v hoteli

Samozrejme v zime tu nájdete niekoľko lyžiarskych stredísk pre začiatočníkov, mierne pokročilých ale aj majstrovské dráhy a freeridové zóny. Ubytovaní hostia majú 50% zľavu na skipasy v hotelovom MÝTO SKI & BIKE a bezplatný SKI BUS z hotela do tohto strediska. Okolo hotela je priestor aj na prechádzky, a občas v rámci polpenzie sme mali večere aj v blízkej Tálskej bašte so živou muzikou a fantastickým jedlom.

Ale ak by ste mali chuť na väčšiu turistiku, v blízkosti je jedna rozhľadňa, z ktorej je vidieť aj tento hotel 🙂 Stačí sa odviesť do Brezna a odtiaľ sa vybrať na Vyhliadkovú vežu Horné Lazy.

Vedie tu aj náučný chodník a ak sa tu vyberiete s detičkami, tento rozprávkový les budú milovať. Celý náš výlet na túto rozhľadňu si môžete prečítať v tomto článku.

Takže za nás – predvianočný pobyt na Horehroní dopadol na jednotku! Skvelá turistika a namiesto koncoročného naháňania sa pravý opak – úplný relax. Aj preto zimné wellness pobyty vrelo odporúčame každému, kto si dokáže nájsť pár dní voľna a načerpať tak energiu buď na konci roka, alebo po sviatkoch v novom roku 🙂 A Hotel Partizán **** má ešte jednu obrovskú výhodu – aj keď sa sem budete vracať na opakované pobyty, vždy môžete mať inú izbu, a teda zakaždým to môže byť iná dovolenka 😉 Vďaka vedeniu hotela sme si mali možnosť pozrieť viacero izieb a naozaj čo izba, to iný dizajn. Čo však určite neuberá na ich útulnosti. Izieb typu Junior Panorama ako sme mali my nie je veľa, a zaujalo nás aj toto prevedenie:

A kto miluje šum lístia a vôňu lesa, pre toho je izba Junior Chopok s výhľadom na okolitý les ako stvorená:

Putujeme ďalej chodbami hotela – krásna vianočná atmosféra so stromčekom na každom poschodí 🙂 Ideme sa pozrieť na klasickejšie menšie hotelové izby typu Panorama Classic, situované na južnej strane hotela, ponúkajú výhľad na Nízke Tatry:

A samozrejme nájdete tu aj štýlové priestranné apartmány:

Či dokonca aj luxusné mezonety:

Personál bol zakaždým milý a ústretový, jedlo fantastické a wellness centrum ponúka všetko pre absolútny pokoj a relax. Viac info o hoteli nájdete priamo na ich webe: www.partizan.sk. Ďakujeme za nezabudnuteľný záver roka a opäť sa sem radi vrátime 🙂

Hotel Partizán **** - Hotel v lese, les v hoteli
ÚvodRecenzia hotelaHotel Partizán **** - Hotel v lese, les v hoteli
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk