Hilson Jasná – zážitky pre celú rodinu

Publikované:

Vedeli ste, že Demänová a Demänovská dolina nie je to isté? Určite áno, Demänová je od roku 1976 mestskou časťou Liptovského Mikuláša a nachádza sa pred samostatnou obcou s názvom Demänovská dolina. Na samotnom konci Demänovej iba pár minút od „výpadovky“ z diaľnice a samotného centra Liptovského Mikuláša objavíte čarovný rodinný rezort Hilson. My sme na plánovaný pobyt dorazili až v podvečerných hodinách a tak nás privítal areál zaplavený v plnej kráse pomaly zapadajúceho slnka. Do pár minút sme mohli zodpovedne potvrdiť, že názov „Garden rezort“ je úplne presný 😉

Recepcia sa nachádza hneď pri prvom parkovisku tesne pri ceste, takže ubytovať sa môžete ešte pred vstupom do samotného areálu. Čo je však výborné a veľmi sa nám to páčilo, sú malé parkovacie ostrovčeky pri každom apartmánovom dome v areáli, ale slúžia výhradne iba na zaparkovanie počas vybaľovania sa, takže do izby to máte na skok, a potom si auto preparkujete na jedno z dvoch parkovísk na začiatku alebo na konci rezortu. Takže počas pobytu vám pod oknami nebudú zavadzať žiadne obrovské SUV, cez ktoré by ste si nemohli vychutnávať tunajší krásny areál.

Apartmány a štúdiá sa nachádzajú v 1 poschodových apartmánových domoch, z toho niektoré majú vstup z vonkajšej spoločnej terasy (pavlač), niektoré majú vnútornú chodbu ako klasické hotelové izby. My sme mali dvojizbový apartmán L so spálňou a obývačkou s vonkajším vstupom – tieto izby na poschodí naozaj odporúčame, ponúkajú krásne výhľady na celý areál aj prírodu.

Náš rezervovaný apartmán bol naozaj plne postačujúci na komfortný pobyt pre 2 osoby, a určite si ho vie užiť aj 4 členná rodina. Veď 40 m2 je naozaj pekná plocha aj na každodenné bývanie 🙂 Samostatná spálňa poskytuje súkromie a výhľady na opačnú časť Liptova. Nájdete v nej aj vlastný šatník či TV.

Nachádza sa tu aj priestranná obývacia miestnosť s plnohodnotnou rozkladacou posteľou pre 2 osoby a kuchynská linka s vybavením, ktoré vám úplne vystačí aj na prípravu náročnejších jedál. A samozrejme za dverami terasa s posedením a panoramatickým výhľadom na okolité hory.

Prípadne zrkadlovo obrátená dispozícia.

A samozrejme ako vždy, všetko je aj o maličkostiach 😉 uvítanie v podobe ovocnej misy a vínka, či živé kvetiny na stole, naozaj navodia tú správnu atmosféru a upevnia dojem správneho rozhodnutia vychutnať si dovolenku na Slovensku. Večerná romantika môže začať.

My sme sa však vybrali do Demänovskej doliny na malú večernú prechádzku pri Vrbickom Plese. Po úvodnom šoku zo staveniska a najväčšej opachy národného parku pri tomto plese, sme si večernú prechádzku užili.

A máme nový deň, protipandemické opatrenia ešte dobehávali a nás ráno čakali raňajky pred dverami 🙂 Raňajky „Na parádu“. A ak tu budete s deťúrencami, tie sa určite hneď rozbehnú na jednu z desiatok rôznych preliezačiek či hojdačiek, ale vy si s nadhľadom môžete užívať raňajky a mať ich úplne pod dohľadom.

Hilson Jasná - zážitky pre celú rodinu

Samotný rezort má aj vlastnú „Raňajkovú jedáleň“, teda viete si dokúpiť raňajky formou bohatých bufetových stolov alebo servírovaných raňajok. Ale keďže my sme vystihli prísnejšie opatrenia, využili sme donášku raňajok ku dverám, a neľutovali sme. Vlastne mali sme objednaný pobyt s polpenziou, a v rámci spolupráce rezortu s neďalekou kolibou, sme chodili na večere priamo do koliby. A naozaj, ako raňajky, tak aj večere boli výdatné a chutné. Stačilo si vybrať deň vopred z ponuky jedál. Samozrejme vďaka vlastnej kuchynke si môžete pripraviť raňajky aj sami podľa vlastnej chuti a zvyku.

A po raňajkách si môžete užívať zábavu naplno 😉 V relaxačných zónach nájdete hojdacie lavičky, oddychové hojdacie siete či altánky na posedenie. K dispozícii vám je tiež slnečná terasa na opaľovanie s výhľadom na celý areál.

A za poriadnym pohybom nemusíte taktiež chodiť ďaleko. Priamo v areáli na vás čakajú športové zóny, v ktorých si spolu s deťmi poriadne zašportujete a zahráte sa ako celá rodina, tak aj ako dvojica. Všetko potrebné vybavenie vám radi poskytnú na recepcii. Máte tu k dispozícii futbalové ihrisko, bedminton, stolný tenis, basketbalové a volejbalové ihrisko, alebo rôzne trampolíny pre deti i dospelých.

Ako dvojica sme si počas pobytu najviac užili oddychové siete a pingpongové stoly 🙂 A čo nás veľmi prekvapilo, bola mini ZOO na konci areálu. Je to skvelé, že čoraz viac sa práve s takýmito farmičkami stretávame priamo v hoteloch, hlavne tých, ktoré sa zameriavajú na rodinné pobyty. Pre „panelákové“ detičky to musí byť obrovský zážitok, ktorý sa nedá porovnať so žiadnou klasickou ZOO s veľkými voliérami. Ten blízky kontakt so zvieratkami je pre ne určite nezabudnuteľným zážitkom. Vaše ratolesti si môžu zvieratká pohladkať a nakŕmiť ich. Vďaka animátorom a náučným informáciám sa tu deti dozvedia viac o správaní zvieratiek, ich živote a starostlivosti o ne.

Ak by ste mali chuť opustiť tento areál po pár dňoch a skúsiť s ratolesťami menšiu turistiku či iné atrakcie, tak našim tipom je neďaleká obec Pavčina Lehota a areál Žiarce. V zime lyžiarske stredisko a v lete bobová dráha. Menšou prechádzkou sa dostanete aj k blízkej rozhľadni, z ktorej je vidieť aj kúsok Liptovskej Mary či drevený artikulárny kostol vo Svätom Kríži.

A ak chcete len tak leňošiť, tak v rezorte na vás čaká útulné wellness 😉 V celoročne otvorenom wellnesse nájdete obľúbenú bylinkovú a fínsku saunu, vírivku s masážnymi tryskami a tiež je možné objednať sa na masáže. Wellness je spojené s vonkajšou opaľovacou terasou s príjemným výhľadom na okolité hory. V zime sa môžete po saune na terase schladiť v čerstvo napadnutom snehu.

Čo sa týka ubytovania samotného, my sme mali rezervovaný ten väčší dvojizbový apartmán. Ale sú tu ešte veľmi komfortné a logicky navrhnuté aj menšie rodinné štúdiá, napr. jednoizbové štúdio s poschodovou posteľou. Ak máte menšie detičky a cestujete s kočíkom, určite odporúčame izby na prízemí.

A aká by to bola letná dovolenka bez poriadnej rodinnej grilovačky? 🙂 Nemusíte sa báť, v tomto rezorte máte o všetko postarané. Dokonca sa nemusíte ani predbiehať či deliť o ohnisko. Nájdete tu totiž 9 exteriérových grilov, vďaka ktorým si môžete obľúbené pochúťky z grilu vychutnať hoci aj každý deň. A z recepcie vám radi pripravia celý grilovací balíček – od potrebného grilovacieho príslušenstva…

…až po košík plný grilovacích pochúťok – špekáčiky, klobásky, zelenina a kopec ďalších pochúťok 😉 Priamo pri griloch sa nachádza posedenie pre celú rodinu či známych, kde môžete tráviť spoločné chvíle plné zábavy, vôní a chutí.

Hilson Jasná - zážitky pre celú rodinu

Grily nie je potrebné rezervovať, jednoducho si vyberte ten svoj a strávte príjemný večer s blízkymi. A najväčšou výhodou je blízkosť k svojim izbám – ak sa potrebujete umyť alebo priniesť viac riadu. A určite oceníte aj oddychové zóny ako hojdacie siete hneď pri grilovacej zóne. No a deti ak sa budú nudiť pri čakaní, môžu sa vyblázniť na desiatkach atrakcií navôkol. Jednoducho dokonalá záhradná párty.

Nuž čo viac dodať k tomuto rezortu? Je tu jednoducho nádherne. Toľko rôznych aktivít na jednom mieste sme hádam ešte nezažili. A veku sa medze nekladú – naozaj si tu každá veková kategória niečo nájde. Rodiny s deťmi sa tu do sýtosti vyšantia v areáli nabitom športovými zážitkami a hrami. Páry tu zažijú romantické chvíle vo wellnesse a oddych v relaxačných zónach. Seniori určite ocenia tichú krásu liptovskej kotliny, ktorá neomrzí ani po stýkrát vychádzkami do prírody. Kolektívy na firemných stretnutiach sa tu určite vybláznia 🙂 A kultúra? Veď sme na Liptove – nájdeme tu úžasné expozície Liptovského múzea. Len si vybrať…

A na rodinný výlet odporúčame určite skanzen v Pribyline (Múzeum liptovskej dediny). Túto sezónu pribudli v tomto skanzene úplne nové expozície. Tešiť sa môžete na novú oddychovú zónu spojenú s náučným chodníkom či jazdu historickým vláčikom.

A ak si spravíte medzizastávku v Liptovskom Jáne, vaše deti vás budú dokonale milovať 🙂 práve tu totiž nájdete park miniatúr vybraných slovenských kultúrnych pamiatok a krásne spracované železničné trate s funkčnými modelmi vlakových súprav.

A tu sme pripravili na mape pár spomínaných tipov, kam v okolí najmä s deťmi:

Takto asi vyzerala naša pár dňová dovolenka v Demänovej a my sme si teda výborne oddýchli. Na Liptove vzniká veľa skvelých destinácií a Hilson Jasná je skvelá voľba nie len na leto, ale jeseň tu bude určite fantastická a radi sa sem vrátime. Celý vonkajší areál bude prístupný až do októbra, takže vrelo pozývame 🙂 V lete sa môžete tešiť na vonkajšie posedenie – vonkajší bar/bistro a terasy či animačný program pre deti. V jeseni opäť na skvelú turistiku bez „nátresku“ na turistických chodníkoch. A zima patrí lyžovaniu – na svahu ste za pár minút. Ak ešte stále váhate, kam na tohtoročnú dovolenku či len predĺžený víkend, tento rezort si pridajte určite na zoznam 😉

Viac info na: www.hilsonjasna.sk

ÚvodRecenzia hotelaHilson Jasná - zážitky pre celú rodinu
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk