Európske unikátne kúpele Sklené Teplice

ÚvodWellnessEurópske unikátne kúpele Sklené Teplice

NEPREHLIADNITE

POBYTOVÉ BALÍČKY

Liečebné termálne kúpele Sklené Teplice sú ideálnym miestom pre oddych, liečebný wellness, zlepšenie zdravotného stavu, načerpanie nových síl, alebo aj na aktívny oddych v krásnom prostredí – v srdci Štiavnických vrchov.

Európske unikátne kúpele Sklené Teplice

Raritou Sklených Teplíc je výskyt termálnych prameňov minerálnych vôd s teplotou vody od 38°C do 52,3 °C.V Sklených Tepliciach vyviera 14 prameňov, v súčasnosti kúpele využívajú 3 pramene, ktoré pomáhajú hosťom odpočívať a načerpať nové sily už po celé generácie. Už v 16. storočí poznali obyvatelia blahodarné účinky minerálnej vody Sklených Teplíc na zdravie. Kúpele a liečivé účinky prírodnej vody si dopriala kráľovná Mária Terézia s Františekom Lotrinským aj nemecký velikán Goethe.

Európske unikátne kúpele Sklené Teplice

Termálna voda je mierne mineralizovaná s dominantným obsahom magnézia a kalcia, pomáha pri liečbe ochorení pohybového a nervového ústrojenstva. Minerálnou vodou presýtený vzduch pôsobí blahodarne na dýchacie cesty.

Európske unikátne kúpele Sklené Teplice

Prednosťou kúpeľov je, že patria pravdepodobne medzi posledné kúpele, ktoré vodu chemický neupravujú. Voda do bazénov doteká priamo z prameňov, iba ju ochladzujú na teplotu prípustnú pre ľudský organizmus.

Európske unikátne kúpele Sklené Teplice

Kúpele sa môžu pochváliť širokou ponukou pobytov a kúpeľných procedúr. Vychutnajte si masáže a procedúry, ktoré prinesú požadovanú úľavu od bolesti, uvoľnia telo a zrelaxujú myseľ. Zažite liečivú silu prírody v spojení s lekárskou starostlivosťou. Pocíťte návrat energie a obnovte svoj vnútorný balans. Kúpeľné procedúry sú starostlivo vybrané v spolupráci s kúpeľnými lekármi, masérmi a fyzioterapeutmi. Víkendové až po 21-dňové pobyty, so stravou a procedúrami. Na výber máte zo 4 kúpeľných domov.

Európske unikátne kúpele Sklené Teplice

Historická budova kaviarne Kursalón vás očarí svojou jedinečnou architektúrou a atmosférou. Je ideálnym miestom pre odpočinok pri káve, osviežujúcom nápoji a koláčiku z Kúpeľnej cukrárne.

Európske unikátne kúpele Sklené Teplice

KÚPEĽNÉ UNIKÁTY:

JASKYNNÝ PARNÝ KÚPEĽ

Unikátny parný kúpeľ „Parenica“ je prírodné vytvorená jaskyňa s kamenným vodopádom a s usadzovaním minerálov. Prameň termálnej vody, ktorý vyviera pod jaskyňou má 42°C. Jaskynný parný kúpeľ je jedinečný kúpeľný úkaz v Európe, ktorý vytvorila sama príroda.

Európske unikátne kúpele Sklené Teplice
Európske unikátne kúpele Sklené Teplice

KÚPEĽ MÁRIE TERÉZIE

Jedinečný kúpeľ v antickom štýle s dvomi rôznymi teplotnými stupňami vody, (37 a 39ºC). Kúpeľ zdobí unikátna vitráž, ktorú dopĺňajú slávne Muchové manekýnky od českého maliara Alfonsa Muchu.

Európske unikátne kúpele Sklené Teplice

BANSKÝ KÚPEĽ

Relaxačný kúpeľ v očarujúcom prostredí, ktoré dokresľuje replika fresky Zrodenie Venuše od Botticelliho, vynímajúca sa na stropnej časti. Teplota vody sa pohybuje medzi 34 až 36ºC.

Európske unikátne kúpele Sklené Teplice

Viac info nájdete na webovej stránke: www.kupele-skleneteplice.sk

.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk
Reklamný priestor

PODOBNÉ ČLÁNKY

ForRest Glamping – Luxusné ubytovanie v prírode

Počuli ste už u glampingu? Názov glamping vznikol z názvu glamorous camping, čo jednoducho znamená luxusné kempovanie :-) A jedno také vzniklo aj na...

Recenzie Hotelov
UBYTOVANIE

Hotel Diery *** – vstupná brána do rozprávkovej krajiny

Malebnú dedinku Terchová sme navštívili niekoľko krát. Či už...

Hotel Šport *** Donovaly – rodinný hotel s historickým významom

Na Slovensku nájdete veľa výnimočných hotelov a ubytovacích objektov,...

Hilson Jasná – zážitky pre celú rodinu

Vedeli ste, že Demänová a Demänovská dolina nie je...

Tradícia v srdci Bratislavy – Hotel Devín ****

Hotel Devín víta svojich hostí už viac ako 60...