Dizajnové apartmány PANORAMA – Luxus a intimita v tesnom objatí prírody

Publikované:

Vidla, Havran, Vráta … to sú názvy troch unikátnych apartmánov priamo pri Chodníku korunami stromov, v srdci horského rodinného strediska Bachledka Ski & Sun pod Tatrami. A napriek tomu, že tieto 3 apartmány sú len pár krokov od miesta, kde denne prejde aj niekoľko tisíc ľudí, nemusíte mať žiadne obavy zo straty súkromia! Áno – ani nám sa tomu nechcelo spočiatku veľmi veriť, a preto sme sa na tento pobyt veľmi tešili, že si to naozaj overíme priamo na mieste 🙂 Takže ahoj Bachledka, už sme tu.

Do samotnej Bachledovej doliny (ak tu cestujete po prvý krát) sa dostanete odbočkou z hlavnej cesty medzi Tatranskou Kotlinou a Ždiarom. Nájdete tu veľké parkovisko, ktoré je pre ubytovaných hostí bezplatné. A v prvom rade veľké upozornenie – ak máte objednané ubytovanie práve v týchto apartmánoch, nevyberte sa na kopec pešo (ako sme napríklad popísali v tomto článku), ale lanovkou 😉 Pre ubytovaných hostí je rovnako vyhradené aj súkromné parkovisko za rampou blízko infocentra, takže s batožinou to máte k lanovke naozaj na pár krokov.

Tieto úvodné informácie nás naozaj na začiatok veľmi potešili, nakoľko sme mali sami obavu pred príchodom, ako to bude s logistikou a presunom k samotným apartmánom. Ale obavy opadli a hor sa na kopec. Kabínky sú priestranné, takže zmestíte sa aj s väčším množstvom batožiny

A po pár sekundách, ako nastúpite, si to začnete naozaj užívať. Tie výhľady z jednej strany na panorámu Belianskych Tatier, a očakávania na kopci kam smerujete, si naozaj užijete. A pod lanovkou si môžete všimnúť aj úle – to je včelstvo, o ktoré sa stará vychýrený včelár z blízkeho Ždiaru a ich produkty môžete ochutnať aj v reštaurácii PANORAMA.

Po výstupe vás na jednej strane privíta takáto panoráma Belianskych Tatier a na druhej strane zároveň ohromí množstvo oddychových zón a atrakcií, ktoré môžete v priebehu pobytu navštíviť. Vitajte uprostred očarujúcej prírody Spišskej Magury.

Samotné apartmány sa nachádzajú pri výstupnej stanici kabínovej lanovky a v tesnej blízkosti reštaurácie PANORAMA.

Do privátnych priestorov, kde sa nachádzajú tieto apartmány, sa vstupuje buď po schodoch popri obchode so suvenírmi, alebo cez priestory reštaurácie. V tejto chodbičke smerom od reštaurácie môžete nájsť veľa informácií o tejto lokalite, o Ždiari a tradíciách – a nechýbajú ani vystavené tradičné ľudové kroje – takže za nás veľký palec hore za túto prezentáciu hneď na úvod pobytu. Pokračujete ďalej a najskôr vás uvíta spoločenská miestnosť, ktorá bude pre vás zároveň aj miestom raňajok. Dostanete sa tu iba s čipovou kartou, ktorú ste dostali pri check-ine. A potom si už len nájdite tie správne dvere s názvom svojho apartmánu 🙂

Hľadáme teda názov VRÁTA – to bol náš apartmán, ktorý sme v rámci pobytu vyskúšali. A… ostali sme chvíľku bez slov. Po otvorení dverí nás ohúril priestor, ktorý bol nad naše očakávanie. Vysoké stropy, ohurujúci výhľad cez veľké presklené bloky a…

…a ešte aj darček na privítanie 🙂 Tak toto sa vám naozaj bude páčiť.

Aj keď priestor je naozaj štýlový, vaše prvé kroky budú určite smerovať na terasu. A áno, to je presne ten výhľad, v ktorý ste dúfali – majestátna panoráma Belianok ako na dlani. A zrazu otočíte hlavu, a nad vami je hlavná vyhliadková veža Chodníka korunami stromov – dokonca časť chodníka aj vidíte. A v tom si uvedomíte, že to asi naozaj nebude zlé s tým súkromím a ruchom.

Predsa len, bolo práve niečo po 14tej hodine, letná sezóna v plnom prúde, ale nebyť toho, že vyjdeme ďalej na trávnik a neobzrieme sa hore nad apartmány, ani hluk, ani iný rušivý element sme nezaznamenali. Takže zatiaľ to vyzeralo naozaj sľubne 😉 Dokonca chodníček od lanovky či reštaurácie, ktorý smeruje k vstupu na Chodník korunami stromov a je len pár metrov od apartmánov, nijako nenavádza návštevníkom obzerať sa na terasy pred apartmánmi a je klopený tak, aby tu bolo vidieť čo najmenej. Na úplné súkromie však poslúžia aj skvelo vymyslené zaťahovacie plachty na terase medzi apartmánmi.

Ale teraz si už predstavme samotné apartmány. Všetky 3 apartmány sú prakticky rovnaké – len zrkadlovo otočené. A ak chcete mať aj privátnu vírivku, tak tá je jedine pred apartmánom VRÁTA.

Dizajnové apartmány PANORAMA - Luxus a intimita v tesnom objatí prírody

Minimalistický dizajn, prírodné materiály a veľká sklenená fasáda s terasou navodzujú pocit spojenia s prírodou a umocňujú nerušený výhľad na panorámu Tatier. Veď predsa okolitý les a vrcholy hrebeňa Belianskych Tatier boli hlavnou inšpiráciou, po ktorej dostali aj samotné apartmány názvy: Havran, Vidla a Vráta.

Nachádzajú sa tu dve samostatné spálne s manželskou posteľou oddelené spoločným šatníkom. Priamo nad týmto šatníkom sa na vyvýšenej podeste nachádzajú ďalšie 2 miesta na spanie ako prístelka. Pri tomto vysokom štandarde sa môžete spoľahnúť na naozaj kvalitné matrace a pri hlavnej spálni aj na úžasný výhľad 😉

A boli ste už niekedy v kúpeľni, kde zo sprchy bolo vidieť panorámu Tatier? Tak tu si to môžete vyskúšať 🙂 Každopádne je to veľmi zaujímavé riešenie – z celej kúpeľne vidieť cez presklený pás do dennej časti apartmánu a teda aj na les a Tatry. Ale keďže je to obojstranné, o súkromie sa postará zaťahovacia roletka.

Na terase si užijete absolútnu pohodu posedením pri stole alebo oddychom na lehátku. Aj počas hlavnej sezóny, v strede rušného strediska, si užijete pohodlie, ticho a krásne výhľady. Teda poklona pred architektom – ako sú zasadené tieto apartmány do kopca aj s dizajnom, ktorý redukuje okolitý hluk bez narušenia výhľadu na panorámu Tatier. Na terasu je výstup z dennej časti ale aj z prednej spálne.

A z vírivky si môžete užiť výhľady na panorámu Tatier, okolitý les ale aj na samotný Chodník korunami stromov. Na zdravie.

Dizajnové apartmány PANORAMA - Luxus a intimita v tesnom objatí prírody

A ani nevieme ako, zrazu je 5 hodín a nás pri dverách už čaká večera. Keďže celý personál areálu už má pomaly „po šichte“, zrazu budete vidieť, ako sa celé stredisko vyprázdňuje nie len návštevníkmi, ale aj samotným personálom. A zrazu tu ostanete len vy a vaša večera 😀

No ak nie ste zástancami skorých večerí pred 6-tou hodinou, máte tu plnohodnotný kuchynský kútik aj profesionálnu mikrovlnku na neskoršie ohriatie jedál. Samotné jedlo bolo fantastické, chuťovo i prezentáciou – nemáme čo vytknúť. Zákusky sme si nechali na večer k západu slnka a sektu s posedením na terase, akoby sme dopredu tušili, aké divadlo nás ešte bude čakať.

Bola zábava, keď sme pri jedení na terase videli, ako sa doslova „vypína“ celý areál. A keď sa ešte zastavili aj lanovky, pochopili sme, že sme tam ostali na kopci úplne sami. Nakoľko v ďalších dvoch apartmánoch sme nezaznamenali nijakú aktivitu, tak sme tu boli naozaj sami. Vybrali sme sa teda na prechádzku s tým, že niekoho predsa musíme stretnúť. Halóóó, je tu niekto?

A veruže nikoho nikde. Úplné ticho a celý areál iba pre nás. Neskutočný pocit. K úplnej dokonalosti už chýbalo iba to, aby sme mali prístup na samotný Chodník korunami stromov, ale z bezpečnostného hľadiska chápeme možné riziká a prečo to je uzatvorené aj pre ubytovaných hostí. A tak sa potulujeme areálom a užívame si absolútny pokoj a výhľady.

A keďže sme tu sami, dali sme zásteny medzi apartmánmi preč, pre ešte krajšie výhľady najmä z obývačky a čakali sme na západ slnka. No takú parádičku, aká prišla, sme už dlhšie nevideli a bola nad akékoľvek očakávania.

K tomu netreba slov, len sekt v ruke, dobrá spoločnosť a vychutnávať až dokonca.

A vybehli sme si na betónovú striešku nad apartmánmi pre ešte lepší výhľad.

Áno, presne takto si predstavujeme dovolenku na Slovensku 🙂 Ohurujúca a plná zážitkov! Po takomto dni môžeme len skonštatovať, že tieto apartmány majú neskutočné čaro. Tak dobrú noc a tešíme sa už na raňajky.

Dobré ránko v PANORAME

Počasie nám praje aj ďalší deň. Ideme spoznávať raňajkový cyklus a prebúdzanie areálu.

Dizajnové apartmány PANORAMA - Luxus a intimita v tesnom objatí prírody

Raňajky, ktoré sú v cene ubytovania, sa podávajú v kongresovej miestnosti pri vstupe do apartmánov. Takže si po raňajky môžete vybehnúť len v papučkách a župane a naraňajkovať sa vo svojom apartmáne alebo na terase. Alebo môžete ostať aj v konferenčnej miestnosti, zmestí sa tu až 40 ľudí. Ak by nestačili studené jedlá z ponuky, pravidelne sa prídu opýtať aj z reštiky, či vám nepripravia nejaké teplé raňajky alebo kávičku. To vám prinesú priamo tu, nemusíte chodiť do reštaurácie.

Ale ak máte chuť privítať prvých návštevníkov strediska a užiť si pri raňajkách kúsok iné výhľady, tak stačí pár krokov prejsť do reštaurácie PANORAMA a tie výhľady budú stáť taktiež za to. Ráno tu nečakajte žiaden nátresk – veď lanovka funguje až od 9-tej hodiny, takže užívajte výhľady a kľud 😉

A to najmä z vonkajšej terasy. Opäť si treba zvyknúť na stav, že pokiaľ sa nespustí lanovka, ste tu okrem personálu sami.

Ubytovaní hostia teda majú na výber buď len raňajky, alebo polpenziu. Pri polpenzii Vám prinesú k apartmánu večeru okolo tej 17-tej hodiny, ako sme už spomínali. Takže okrem raňajok, ktoré sú súčasťou ubytovania, môžete počas celého dňa ochutnať aj iné dobroty, ktoré ponúka práve táto dizajnová horská reštaurácia PANORAMA. V nadmorskej výške až 1136 m.n.m. môžete ochutnať jedlá pripravené z lokálnych surovín a dochutené tatranskými bylinkami, mäsa z domáceho chovu (napr. aj domáci hovädzí burger), ovčí syr či tradičné bryndzové halušky. Nájdete tu však aj klasiku ako pizza, ryby, zákusky a iné dobroty z denného menu. Reštaurácia je „baby friendly“ s detským kútikom a kompletným vybavením pre rodiny. Takže kým budete čakať na jedlo, vaše detičky sa zabavia. Stačí zobrať tácku a naložiť si, na čo máte práve chuť.

A po výdatných raňajkách či obede máte pred sebou hodiny a hodiny času a možností, ako tie kalórie v tomto areáli spáliť 😀 Samozrejmosťou bude návšteva samotného Chodníka korunami stromov. Hneď po spustení lanovky je tam minimum ľudí, takže odporúčame naň ísť čo najskôr a vychutnávať pokoj a výhľady na okolité lesy, panorámu Tatier a nádhernú prírodu Spišskej Magury s výhľadom až po ikonické Tri Koruny v Poľsku. Náš samostatný fotopríbeh z tejto atrakcie nájdete aj v tomto samostatnom článku.

Ďalšou veľmi vydarenou atrakciou je detské dobrodružné ihrisko Kráľovstvo lesa. Ale nech vás nepomýli názov, skúste ho navštíviť, aj keď ste na výlete vo dvojici! Nájdete tu náučné kvízy, miesto na oddych a preliezačky, kde sa vybláznite aj vo vyššom veku 🙂 Aj o tomto kráľovstve sa môžete dozvedieť viac v našom samostatnom fotopríbehu na tomto odkaze.

Okrem týchto atrakcií tu nájdete napr. aj bobovú dráhu, ale môžete sa aj len tak prejsť do blízkeho lesa alebo si požičať elektro-bicykle. Bachledka je totiž križovatkou cyklotrás a priamo pri infocentre si môžete požičať elektro-bicykle a vychutnať si krásne výhľady na okolitú prírodu zo sedla bicykla. Prípadne sa môžete vydať aj pešo asi 2 a pol kilometrovou trasou cez les zo strediska na parkovisko pri infocentre. Táto túra Vám bude trvať asi trištvrte hodiny, ale neodporúčame ju absolvovať s detskými kočíkmi ani vo vychádzkovej obuvi. Každopádne táto trasa ponúka naozaj peknú prechádzku tunajším lesom.

Ak sa rozhodnete pre cyklovýlet, tu je mapka 4 trás priamo v Bachledke a blízkeho okolia.

Dizajnové apartmány PANORAMA – Luxus a intimita v tesnom objatí prírody

A po takejto nádielke atrakcií a pohybu sa už nebudete vedieť dočkať večere 😉 Tá nás už čakala pri vstupe do apartmánu, keďže sme sa vrátili z denného výletu neskôr, keď už lanovky nešli a stredisko bolo prázdne. Overili sme si situáciu vo vedľajších apartmánoch, či sme stále sami, a naservírovali sme si luxusné posedenie v strede terasy s dokonalým výhľadom na Belianky.

Sami, len my dvaja, skvelé jedlo a zvuky prírody… Absolútne nevnímate, že ste práve uprostred veľkého areálu obklopeného množstvom atrakcií. Takže áno, strach zo straty súkromia tu naozaj nemusíte riešiť. Po skončení prevádzkovej doby strediska vám tieto apartmány poskytnú intímnu atmosféru zapádajúceho slnka, mesačného svitu, či nočnej oblohy. Popri tom si môžete vychutnávať skvelé jedlo, relax vo vírivke alebo čítanie svojej obľúbenej knihy na lehátku so sektom v ruke.

Za nás absolútny TOP z ubytovania v roku 2022.

Personál na jednotku, jedlo fantastické a veľa možností relaxu bez toho, aby ste museli lanovkou opustiť stredisko. Dlhé letné večery si užijete v areáli o samote, v zime zase máte zjazdovky na pár krokov – splnený sen pre lyžiarov. V mimosezóne tu zase môžu byť krásne inverzné rána a málo návštevníkov aj počas dňa. Preto neváhajte s rezerváciou v akomkoľvek ročnom období, apartmány sú iba 3 🙂

Viac info na: www.bachledka.sk

ÚvodRecenzia hotelaDizajnové apartmány PANORAMA - Luxus a intimita v tesnom objatí prírody
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk