Po založení projektu #praveslovenske sme premýšľali, akým spôsobom by sme mohli zviditeľniť naše krásne a menej známe hrady nenútenou formou bez letákov či kníh – teda spraviť z toho jednoduchú a “štýlovú” vec. Predsa len, existuje na internete veľa stránok, ktoré popisujú ich históriu. Aj my ich prinášame zdieľaním úžasných záberov a popisov k nim:

View this post on Instagram

Jesenné ránko nad Beckovom 🏰👣🙏🍁 #praveslovenske od 📷 @balazovic.lubos⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ————⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Legendami opradená zrúcanina Beckovského hradu sa vypína na strmom 50 m vysokom brale v obci Beckov neďaleko rieky Váh na západnom Slovensku. Dominantnosť brala a dojem jeho nezdolateľnosti láka ľudí k jeho návšteve, pretože sa tu pozoruhodným spôsobom spájajú prírodné podmienky a architektúra ako ľudské dielo.Z diaľky je dobre viditeľná silueta (aj priamo z diaľnice). Hrad s areálom je Národná kultúrna pamiatka. Hrad, ktorý sa spomína už v roku 1200, patril pôvodne kráľovi. Koncom 13. storočia sa stal majetkom Matúša Čáka. Na prelome 14. a 15. storočia ho dostala do zálohu a neskôr odkúpila rodina Stiborovcov. Po nich sa majiteľmi hradu stali Bánffyovci, ktorí gotický hrad prestavali na renesančné sídlo. Zlepšili a dobudovali aj jeho opevnenie, takže hrad nedobyli ani Turci koncom 16. storočia. Po vymretí Bánffyovcov sa Beckovský hrad stal majetkom viacerých šľachtických rodín, ktoré však bývali v obci. Po požiari v roku 1729 začal pustnúť.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #beckov #beckovskyhrad #hrad #hradbeckov #beckovcastle #castle #castles #castleruins #ruins #history #historicalplace #travel #travelphotography #travelgram #travelling #travelblogger #traveller #travellers #goodideaslovakia #nature #naturephotography #turistikanaslovensku #slovensko #slovakia #dnescestujem #trip #autumn #morning #clouds

A post shared by PraveSlovenske.sk (@praveslovenske) on

Ale málo kto si len tak sadne za počítač a začne ich hľadať bez nejakého “impulzu”. Avšak dostať či darovať to ako hodnotný darček zo srdca, to môže byť ten správny impulz si niečo o tom aj prečítať či dokonca navštíviť to miesto. Zhodou náhod sme v tej dobe riešili PR aktivity pre klienta, ktorý sa zaoberá výrobou aj exkluzívnych destilátov s viac ako 100 ročnou tradíciou výroby na východnom Slovensku. A práve to sa stalo našim impulzom na to, akým smerom by sme to mohli skúsiť. K tejto téme sa nám však nehodila klasická slivovica či borovička, čo sú tradičné slovenské “poživne” 🙂  Tak sme v priebehu 1 víkendu navrhli dizajn a s malou dušičkou oslovili výrobcu s našim nápadom a názvom, prečo “Na Pána”, odvíjajúc sa od “na pánske” – panský, šľachtický majetok a aktuálne populárneho slangového výrazu “na pána” – dobre spravené. A tak výrobca pobavený našim nápadom pre nás vyčlenil jeho exkluzívnu sériu 6 ročného Brandy – V.S.O.P. pod našim dizajnom #praveslovenske.

"Na Pána" s VSOP zo Slovenska
Bratislavský Hrad

Tak vznikol dizajn darčekového balenia, na ktorom sú vymenované podľa nás tie najdôležitejšie miesta z pohľadu lokality hradu alebo zrúcaniny. Samozrejme ich máme na Slovensku oveľa viac, a postupne ich prinášame už na konkrétnych etiketách. 

"Na Pána" s VSOP zo Slovenska
Hotel Hviezdoslav****  Kežmarok

Etikety sa vyrábajú v malých množstvách a lepia sa ručne. Teda lepíme ich my 🙂  Snažíme sa, aby na nich boli stále nové témy hradov či zrúcanín. Každá etiketa je venovaná 1 miestu a obsahuje 2 fotografie so stručným popisom lokality. 

Samotná náplň – brandy je vyrobené na Slovensku z kvalitných a vyberaných slovenských odrodových vín a dozrieva v dubových sudoch po dobu minimálne 5 rokov.  Má exkluzívnu zlatú jantárovú farbu, jemnú vôňu a harmonickú chuť s ľahkými kvetinovými tónmi.

"Na Pána" s VSOP zo Slovenska
Príprava objednávok

Darčekové balenie obsahuje buď tričko v tomto dizajne alebo energetický nápoj vytvorený taktiež v rovnakom dizajne. 

Vysoko kvalitný sýtený energetický nápoj so slovenskou receptúrou je zložený výhradne z prírodných surovín, má vysoký obsah kofeínu a vitamínov, je ochutený príchuťou zmesí ovocia a sýtený kysličníkom uhličitým.

energetický nápoj so slovenskou receptúrou
Čachtický Hrad
"Na Pána" s VSOP zo Slovenska
Skanzen Svidník

Výťažok z predaja produktov značky #praveslovenske slúži na prevádzkovanie projektov ako .Tvorím.Ochutnaj či .Spoznaj pravé slovenské. Tie slúžia ako bezplatné portálové riešenia a prezentujú slovenské krásy, folklór a hlavne slovenské výrobky a slovenských výrobcov. 

https://obchod.praveslovenske.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.