Aktívny oddych v Gothale

Publikované:

Tohtoročná jeseň trvala naozaj dlho a bola nádherná. Tak sme ešte v októbri stihli parádny pobyt v rezorte Gothal na rozhraní Veľkej Fatry a Nízkych Tatier. Cestu sme si naplánovali tak, aby sme stihli v priebehu ubytovania aj výlety do okolia. A prvá zastávka hneď po ceste a iba pár km od Gothalu je čarovný Vlkolínec.

Aktívny oddych v Gothale

Aktívny oddych v Gothale

Vlkolínec je podhorská osada, miestna časť okresného mesta Ružomberok. Vlkolínec bol v roku 1993 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO ako unikátny krajinno-sídelno-architektonický komplex.

Aktívny oddych v Gothale

A ako sme toto krásne miesto podvečer opúšťali, rovnako krásne nás o pár minút privítal Gothal západom slnka.

Aktívny oddych v Gothale

Ubytovanie sme mali v 1 z chalúp – Typ A. Tá je vhodná najmä pre páry. Ale ako sme zistili podľa veľkosti, vyspí sa tam určite aj viac ľudí 🙂 V spálni bola okrem manželskej postele aj ďalšia plnohodnotná posteľ a gauč na prízemí vyzeral tiež pohodlne na prespanie. Tieto chalúpky sú súčasťou dvojdomu alebo trojdomu, teda ak by sme tu chceli pozvať rodinu či priateľov, je to skvelá forma ubytovania ako byť na jednej strane spolu – spoločná terasa na večerné posedenia či raňajky, ale zároveň mať aj svoje súkromie.

Aktívny oddych v Gothale

Aktívny oddych v Gothale

Aktívny oddych v Gothale

Aktívny oddych v Gothale

Po večernej prechádzke obcou a pracovných povinnostiach – mimochodom WiFi tu bolo aj na naše náročné požiadavky znesiteľné, sme si plánovali, kam vyrazíme na ďalší deň. Samozrejme wellness sme už večer nestihli, tak padla aspoň fľaša kvalitného slovenského vínka 🙂

Raňajky sa podávali v Apartmánovom dome SMREK***, pár krokov od našej chalúpky. Teda okrem samostatných chalúp je tu možné ubytovanie aj v klasických apartmánoch, dokopy je tu 12 apartmánov s kapacitou 46 lôžok.

Aktívny oddych v Gothale

A po raňajkách šup na cesty smerom na Ružomberok, cieľ Hrad Likava. Ten je najväčším hradom Liptova a jeho hlavnou úlohou bolo strážiť dôležitú cestu z Považia na Oravu a do Poľska. Tak sme sa ráno ocitli v krásnom jesennom lese presvietenom slnečnými lúčmi a blížili sa k hradu.

Aktívny oddych v Gothale

Pri bráne sme však zistili, že je už po sezóne, tak bol prístup na hrad zatvorený. Veľké sklamanie, nakoľko bola naozaj krásna dlhá jeseň a iba za tú hodinu čo sme tam boli, sme stretli minimálne 30 ľudí, ktorí sa obrátili rovnako ako my, a to bolo len doobedie – pracovný deň. Tak sme si prešli Ružomberok a išli sa prejsť do Čutkovskej doliny.

Aktívny oddych v Gothale

Čutkovská dolina je jedna z najkrajších dolín Veľkej Fatry. Nachádza sa v národnom parku Veľká Fatra a vedie ňou Náučný chodník známa – neznáma Čutkovská dolina.

Aktívny oddych v Gothale

A opäť nám deň rýchlo prešiel a do Gothalu sme sa vrátili až pri západe slnka. Malý relax na terase pri chalúpke a šup ho na večeru.

Aktívny oddych v Gothale

Aktívny oddych v Gothale

Obedy a večere sa servírujú formou bufetových stolov, alebo á la carte z ponuky polpenzie alebo plnej penzie reštaurácie. My sme mali polpenziu a výber z 3 jedál + polievka. Ak budete mať možnosť výberu polievky – bryndzový demikát, určite odporúčame ochutnať 🙂

Zákusok na záver bol úžasný. Po ňom sme len zhodnotili, že wellness a vodný svet nestíhame z 2 dôvodov ani dnes. Čas a… po tej výdatnej večeri sa nám už ani nechcelo 🙂  Večer sa v domčeku ešte niečo popracovalo, pofotili produktovky, veď čo budeme sedieť len tak pri telke.

Tretí deň nám začal sychravo. Hurá, nastal správny čas na vodný svet 😉 Ten bol tiež iba pár krokov od chalúpky. Z vonku nepôsobil až tak veľko, ale naozaj ide o veľký športový komplex. Keďže sme nebrali so sebou fotoaparát, fotky v tomto prípade použijeme zo stránky Gothalu.

Aktívny oddych v Gothale

Aktívny oddych v Gothale

Aktívny oddych v Gothale

Okrem bazénov sú tu sauny, fitcentrum, lezecká stena, bowling, biliard či stolný futbal. Môžte sa objednať na masáže či kozmetiku. Nám sa však postupne vyčasilo a tak sme dali opäť prednosť spoznávaniu Slovenska a poobede sme sa vybrali do neďalekej Banskej Bystrice a Španej Doliny.

Aktívny oddych v Gothale

Aktívny oddych v Gothale

Aktívny oddych v Gothale

A opäť sa využil čas aj pre pár „produktových“ fotiek 🙂

Rezort Gothal v Liptovskej Osade ponúka skvelé ubytovanie s rôznymi aktivitami. Od športu, po relax či večernú zábavu. V okolí je do pár kilometrov obrovské množstvo možností na turistiku či spoznávanie našej histórie. My sme si vychutnali len zlomok z nich, preto sa ešte určite vrátime 🙂  Ubytovanie a služby môžeme na základe našich skúseností len odporúčať.

Viac info na www.gothal.sk

ÚvodRecenzia hotelaAktívny oddych v Gothale
.UžívamSi #praveslovenske
.UžívamSi #praveslovenskehttps://uzivamsi.praveslovenske.sk
Naše fotopríbehy a tipy o tom, ako si môžeme užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma na Slovensku! www.uzivamsi.sk